YARGITAY ESKİ REKTÖR SAİT ÇELİK'İN BERAAT ETMESİ GEREKTİĞİ YÖNÜNDE KARAR VERDİ. KUMPASCILAR DARMADAĞIN!

REKTÖR SAİT ÇELİK’İN 7 YIL 11 AYLIK MAHKUMİYETİ BERAAT VERİLMESİ GEREKİRKEN MAHKUMİYET VERİLMİŞTİR GEREKÇESİYLE  BOZULDU.

YARGITAY ESKİ REKTÖR SAİT ÇELİK'İN BERAAT ETMESİ GEREKTİĞİ YÖNÜNDE KARAR VERDİ. KUMPASCILAR DARMADAĞIN!
banner628
banner601

Yüksek Yargıtay 16. Dairesi  Bozma kararını, Usak.tv ailesi olarak, doğruyu ve hakkı haber yapmanın, mazlumların  ve mağdurların sesi olma kıvancıyla sunuyoruz!

 Yüksek Yargıtay sonuçta şöyle diyor;  “…….atılı suçtan beraati yerine delillerin değerlendirilmesinde düşülen yanılgı sonucu yazılı şekilde mahkumiyetine karar verilmesi,

 Kanuna aykırı, sanık müdafiinin temyiz itirazları bu itibarla yerinde görülmüş olduğundan, bu sebeplerden dolayı hükmün CMK'nın 302/2. maddesi uyarınca BOZULMASINA…

   Böylece savunma delillerinin gereğince  toplanmadığı, savunma tanıklarının  dinlenmediği, şüpheli durumların araştırılmadığını dile getiren www.usak tv bir kez daha haklı çıktı.

 Mahkemeyi,  olayları üniversitedeki ve dışarıdaki rektörlük kavgasını,  makam ve servet avcılarını, yakından takip eden usak tv rektörün hiçbir somut delil olmadan tutuklandığını ve delilsiz mahkum edildiğini açıkça yazdı ve söyledi.

  Mahkeme süreci sonunda varılan kararın  hukuka aykırılığını,   Yargıtay 16. Ceza Dairesi,  17/06/2019  tarihinde, E: 2018/4588 K: 2019/4231 no’lu, kararıyla ve OY BİRLİĞİYLE tescil etti.  Haziran ayında alınan karar Ekim başında  UYAP sistemine yazılı olarak düştü.  Biz de bu kararı yayınlıyoruz.

Uşak tv olarak bu yargılama sürecindeki yanlışları eksikleri, yanlışları kasıtları devlet peşine düşmese de bıkmadan usanmadan yazdık.  HER TÜRLÜ  BASKIYI GÖĞÜSLEYEREK  YAZDIK. Yazılarımızdan dolayı  FETÖ isnadıyla 69 gün cezaevinde yatmak zorunda kaldık. Ölümüne habercilik yaptık, dağlara kaldırıldık ölümle tehdit edildik. Hukuku  ve hukuk kurumlarını yanımızda bulamadık. Yıllar süren mücadele sonunda, Ağır Ceza Mahkemesi, bizi dağa kaldırarak yazılarımızı engelleyeceğini zanneden  zanlıları 18 yıl 4 ay hapse mahkum etti. Eşkıyaların azmettiricisi konumunda olan Nurullah Cahan, Hüseyin Ufuk Uğur ve bir takım yargı mensupları hakkında   soruşturma yapılması için  duyurusunda bulundu. Şimdi bu soruşturmanın bizim haklarımızın ihlalinde duyarsız kalmış bir savcının elinde olduğunu duyunca ümitlerimizi şimdiden yitirdik.

Ülkemizde hukuk kaosunu iliklerimize kadar  yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Hakkımızda 2016 Ağustosunda açılan  FETÖ davasının üzerinde halen gizlilik var ve sonuçlandırılmadı.

6 Temmuz 2018’de tutuklandık. 69 gün sonra, 15 Eylül  2018 de tahliye edildik.  Tutuklayan neden tutukladı halen bilmiyoruz.  Sanıyorum haddimiz bildirildi! 2016’da açılan soruşturma halen bitirilmedi. 3 yılı aştı. Sonuç, Uşakta Ali Galip BALTAOĞLU gibi bir akademisyenin hakkında FETÖ soruşturması var!  Sosyal medyadaki yayınlarının altındaki 20 yıllık öğrencilerinin yorumları okunsa tanığa ihtiyacı olmadığını herkes anlar.  Hayatının kırk yılını FETÖ ve benzeri hareketleri ifşa etmekle ve onlarla  mücadele etmekle geçen bir akademisyene bu yapıldı. Sonuç  olarak Uşak’ta en eski gazetecilerden Kazım ŞEN’in de FETÖ soruşturması var artık!  Kazım ŞEN’e fetöcü demenin bu soruşturmaları ibretle seyreden halkta uyandırdığı ümitsizlik ve yeisi  biliyoruz!   Fetö ile mücadele edenleri fetöcü diye içeri almanın FETÖ’ye hizmet olup olmadığını başta yargı mensupları olmak üzere tüm devlet sorumlularının düşünmesi lazımdır!

                Uşak’ta haksızlıklar karşısında devletin sukutu bizleri çok üzdü. Yazdığımız olayların üstüne giden ve gidecek vali savcı ve hakim bulamadık. Devletimizi örselediler. Ancak Ankara’da hakimler vardı. Bir büyük yanlışı düzelttiler de zan altında kalmaktan kurtulduk.

Usak.tv  olarak mutluyuz ve kıvançlıyız. Bu süreçlerde mazlumların hakkını savunduk.

   Bu süreçte kör göze kumpas kuranları, Uşak Üniversitesi rektörünü biz içeri attırdık diyerek övünen eski belediye başkanı  Nurullah CAHAN’ı, Sözde gazeteci Süleyman ÖZIŞIK’ı,  eski belediye medyası  usakhaber adlı tetikçi basını ve buranın  sorumlusu Murat KOPARAN’ı,    Belediyenin besleyerek susturduğu sözde Uşak  basınını,  gerek kendi sitesinden gerek, Beştepe ve Hasan Rıza İLBEYLİ adlı sitelerden  haysiyet cellatlığı yapan Sezayi DAŞDEMİR’i, eski belediye başkan yardımcısı Hüseyin Ufuk UĞUR’u, Uşak’ta bu tiyatronun senaristlerinde  olan, Atatürk olmasaydı olabileceğini iddia eden fakat  aslında iktidar erki ve ihaleler  olmadan olmayan olamayan, Eyüp Gökhan  ÖZEKİN adlı     Uşaklı’lığından iftihar etmediğimiz  Cahan  sever şahsı, son olarak herkesin gözü önünde meydana gelen bu olaylara seyirci kalan tüm devlet görevlilerini KINIYORUZ! Yazık oldu Uşak’a yazık oldu Uşak üniversitesine.

Usak.tv’yi var eden maddi manevi destekleyen,  hakka sahip çıkan yayınlarımızı takip ederek bize güç veren sevgili okuyucularımıza teşekkür ediyorum. Geçmişi taradım ve bir haber rast geldim.  Sezayi DAŞDEMİR adlı şube müdürü bizi savcılara hedef göstermiş, ben de DAŞDEMİR’e şöyle yazmışım.  Sonuç olarak sen söyle savcılar uygulasın öyle mi Sezayi Daşdemir? Şunu bil. Ne bizler ne yazarımız suç işlemedik. Doğruları yazıyoruz. Algı yaratmak için yazmaktan, önünüze geleni fetöcü ilan etmekten vazgeçin. Bizden olmaz. Sana devletin belgelerini gösterenlere, seni yazmadan önce beni hemen alsınlar!
Bizi savcılara hedef gösterip durma. Çünkü bize hiç etkisi olmaz, yazacağımızı yine yazarız. Söylediğine göre savcıda zaten mevcut dosyalarımız varmış. Bak savcılıktan verdiğin haberlere inanırız. Bunu rektörün davasından zaten biliyoruz. Bakalım yazdıklarının hedef göstermelerinin savcılara ne kadar etkisi olur, bekleyelim görelim! Günü gelir bütün dosyaları tek tek açarız. Savcı alırsa gireriz. Devletimiz bizi bir müddet misafir eder, sonra çıkarız. Çıktığımızda yine yazarız. Anladın mı Sezayi İLBEYLİ!”

  Bu haberimizin altına   bir okuyucumuz şöyle bir yorum yapmış. “

“Kızdığın, diş geçiremediğin dik duran insanlara atılacak en kolay iftira fetöcülük iftirası. Bunu da özellikle fetö ile güçlü bağları olanlar yapıyor. MHP  başkanının ve diğerlerinin iftiralarını sayenizde öğreniyoruz Kazım bey. Sizinle ilgili bu iftiralara da inanmıyoruz. Allah yardımcınız olsun. Sizi destekliyoruz”

Bizi işte bu destekler var etti ve ediyor. Okuyucularımıza minnet borçluyuz.

  Bu süreçte yaptığımız bazı haberlerin ve yazarımız Ali Galip BALTAOĞLU’nun  makalelerinin linklerini   halkımızın dikkatlerine tekrar sunuyoruz.   Bu haberlerde ve makalelerde   algı yaratanlar, iftira atanlar, 5 yaşındaki çocuğun babasını sabah alıp o çocuğu 2.5 yıl,  sekiz yaşına kadar babasız bırakanlar   muhtemeldir ki, at izini it izine karıştıran kripto fetöcüler var…! Sonuç olarak    gerçekler usak.tv de…

Bazı Haber Örnekleri…

25 Temmuz 2016  //www.usak.tv/guncel/rektore-paralelci-iftirasi-atan-adil-erken-kendisi-paralelci-cikti-h38306.html

4 Kasım 2016 //www.usak.tv/politika/rektore-fetocu-diyen-mhp-usak-il-baskani-fetocu-ile-ortak-cikti-h38568.html

22 Eylül 2017

//www.usak.tv/hit-haberler/universitede-kumpas-dosyasini-aciyoruz-h39047.html

22 Kasım 2017 //www.usak.tv/hit-haberler/sezayi-dasdemir-bizi-savcilara-hedef-gosterdi-h39110.html

8 Nisan 2019 //www.usak.tv/guncel/rektor-sait-celikin-mahkumiyetine-gerekce-yapilan-3-isim-h39893.html?fbclid=IwAR3NELliA8DpUtfXxq2gYNQNOBpa_LaNGBiNkMoVYSWZdo0euoPmCI8GVg8

                Yazarımızın Bu Konulardaki Yazıları

14 Ağustos 2016  //www.usak.tv/sarikli-fredler-sarikli-lawresnler-benden-ne-istiyor-hodri-meydan-1-makale,163.html

21 ağustos 2016  //www.usak.tv/sarikli-fredler-sarikli-lawresnler-benden-ne-istiyor-hodri-meydan-2-makale,164.html

25 ağustos 2016  //www.usak.tv/made-in-menzil-kumpas-makale,165.html

20 Eylül 2016 //www.usak.tv/fetocu-adil-erken-sen-herkesi-kor-lemi-sersem-mi-saniyorsun-makale,168.html

23 Ekim 2016  //www.usak.tv/menzil-belediye-hattindaki-fikr-ve-din-sefletin-kuran-sebepleri-makale,171.html

15 Kasım 2016  //www.usak.tv/ulkuculugu-kabadayilik-zanneden-iftiraci-baskana-cevabimdir-makale,173.html

27 Aralık 2016 //www.usak.tv/fetocu-rektorun-15-temmuz-darbe-tepkileri-gozaltinda-makale,177.html

 7 Ocak 2017 //www.usak.tv/ne-diyorsam-o-makale,178.html

5 Mayıs 2017  https://www.baltaoglu.net/93-guncel/196-usak-universitesinde-buyuk-kumpas-feto-nasil-meto-oldu.html

 16 Mayıs 2017  https://www.baltaoglu.net/93-guncel/196-usak-universitesinde-buyuk-kumpas-feto-nasil-meto-oldu.html

28 Eylül 2017 //www.usak.tv/rektor-vekili-sayin-dalkiran-acik-mektup-makale,185.html

9 Ekim 2017 //www.usak.tv/cahan-sevdalisi-suleyman-ozisika-acik-mektup-makale,186.html

30 Ekim 2017 //www.usak.tv/agir-ceza-mahkemesinde-anlatacaklarim-var-makale,187.html

10 Kasım 2017 //www.usak.tv/hukuk-iflas-edince-rektor-yurtta-sulh-konseyi-uyesi-oluyor-makale,188.html

26 Aralık 2017 //www.usak.tv/savunmalarimi-yayinliyorum-makale,189.html

15 Ocak 2018 //www.usak.tv/savunmalarimi-yayinliyorum-2-makale,191.html

22 Mart 2018 //www.usak.tv/sizden-korkan-sizden-beter-olsun-be-kumpascilar-makale,193.html

1 Nisan 2018 //www.usak.tv/usak-bassavcisi-mustafa-gumus-vakasi-makale,194.html

30 Mayıs 2018 //www.usak.tv/bir-kumpas-delili-daha-ve-ben-fetocu-oldugumu-ne-zaman-ogrendim-makale,196.html

6 Haziran 2018 //www.usak.tv/koparandan-bir-kumpas-delili-daha-ve-nedim-senerden-istenen-imdat-makale,197.html

28 Eylül 2018  //www.usak.tv/anadolu-ajansi-ve-dogan-haber-ajansinin-tetikcikumpasci-belediye-medyasindan-ne-farki-var-makale,198.html

21 Ekim 2018 //www.usak.tv/eski-aku-rektoru-san-oz-alpin-iftirasina-cevabimdir-fetocu-yargi-beni-degil-seni-kolladi-makale,199.html

29 Kasım 2018 //www.usak.tv/ortaya-karisik-sizma-fetoculer-mehmet-cakina-saldiriyor-ahlaksizlik-zirvede-makale,201.html

8 Aralık 2018 //www.usak.tv/nurullah-cahanin-adamlarindan-serdar-tuncer-cumhurbaskanina-caktirmadan-cakiyor-makale,202.html

26 Mart 2019 https://www.baltaoglu.net/93-guncel/221-nurettin-veren-gercegi.html

 20 Nisan 2019 https://www.baltaoglu.net/93-guncel/222-suleyman-ozisik-agliyor-ben-guluyorum-ve-diyorum-ki-bunlar-iyi-gunleriniz.html

24 Haziran 2019 //www.usak.tv/hakkimizdaki-bir-beraat-karari-baglaminda-sayin-basin-savcisina-bazi-tenkitler-ve-kabul-ederse-bir-dost-nasihati-makale,212.html

25 Ağustos 2019 //www.usak.tv/saka-gibiler-makale,214.html

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 01:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER