REKTÖRE FETÖCÜ DİYEN MHP UŞAK İL BAŞKANI FETÖCÜ İLE ORTAK ÇIKTI

Uşak Üniversitesi Rektörüne FETÖCÜ Suçlaması Yapan MHP Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay Fetö'den tutuklanan Akın Kayhan ile ortak çıktı.

REKTÖRE FETÖCÜ DİYEN MHP UŞAK İL BAŞKANI FETÖCÜ İLE ORTAK ÇIKTI
banner471
 MHP Uşak İl Başkanı geçtiğimiz hafta yayınladığı basın açıklaması ile  Uşak Üniversitesi'nde FETÖ'cü ve bölücü unsurların kollandığını iddia ederek terör mensuplarını aklayacak adımların atıldığını öne sürmüştü.    Uşak Üniversitesi'nin 2011 yılından itibaren Prof.Dr. Sait Çelik’in rektörlük görevine gelmesinin ardından sistematik bir şekilde büyük ölçüde FETÖ/PDY tarafından ele geçirildiğini iddia eden Muhterem Kuruçay’ın açıklamaları Belediye’ye  yakın medya organlarında yayınlanırken olayları bile gerçek basın açıklamayı pek kaale almamıştı. 
Uşak Üniversitesi yönetimi ve Rektör Sait Çelik’i yerden yere vuran ve FETÖ/PDY, DHKP ve Hatta PKK ile ilgili suçlayan Muhterem Kuruçay’a Rektör Sait Çelik tarafından dava açılırken Kuruçay’ın daha düne kadar FETÖ’den tutuklanan bir isimle ortak iş yaptığı bilgisine www.usak.tv ulaştı. 
İŞTE BOMBA İDDİA KURUÇAY FETÖCÜLERLE ORTAK İŞ YAPTI MI?
Usak.tv ye ulaşan bilgilere göre Muhterem Kuruçay geçtiğimiz aylarda FETÖ’den tutuklanan ve yıllardır Uşak’ta TEDAŞ, Özel İdare ve Uşak Belediyesi gibi bir çok kurumun işini yapan Akın Kayhan ile birlikte çalıştığı ve bir çok okuma yada kesme bağlama işlerini ortak yaptıkları iddia ediliyor. İddialara göre yine Muhterem Kuruçay’ın eşi de Akın Kayhan’ın Muhasebesine bakıyordu ve Akın Kayhan tutuklandıktan sonra ayrıldı. 

Ali Erdoğan döneminde Uşak Belediyesinden  Akın Kayhan adına ihale alan Muhterem Kuruçay Su okuma ve kesme işlerini yapıyordu. 
banner521
Kayhan aynı zamanda  köylerin su tahsilat ve okuması işlerini de Muhterem Kuruçay ile birlikte yapt
Akın Kayhan temizlik ihalesi ve Çoban Çeşme ve Koru Park gibi işleri Muhterem Kuruçay ile birlikte yaptığı iddia ediliyor.
Konuyla ilgili görüştüğümüz Muhterem Kuruçay ortaklık konusuna değinmezken “Ben de mağdurum” dedi. 

ALİ KURT’UN GÖREVDEN ALINMASINDAN SONRA İL BAŞKANI OLMUŞTU
Muhterem Kuruçay Genel Başkan Devlet Bahçeliye karşı bayrak açan il Başkanı Ali Kurt döneminde Merkez ilçe başkanı idi ve Kurt ve ekibinin görevden alınmasından sonra il başkanı olmuştu. 
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 23:23

Kazım ŞEN

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ortaasyalı
Ortaasyalı - 3 yıl Önce

akın kayhan fetöden tutuklu ya...şimdi bu köylerin elektrik ve su okuma işini kim üstlenecek? valiliğin bununla ilgili bir kararı varmıdır bilmem..akın kayhanın 2016 yılı ocak ayında muhtarlarla imzaladığı 5 yıllık sözleşmeler ne olacak..valilik bu sözleşmeleri iptal ettimi etmedimi bilmem.. lakin birileri -ki bunların içinde muhtarların bazıları varmı onu da bilmem-şimdiden akın kayhanın işi için yeri kiraladı bile..yani işi aldı..daha doğrusu birilerinden söz aldı..yeri kiraladı, programı aldı..herşey hazır..ihalesiz..bu işin içinde kimler var? kimler ortak bu işe? yetkililer araştırsın lütfen..bekliyoruz

Hüseyin Alp
Hüseyin Alp - 3 yıl Önce

Muhterem Kuruçay FETÖ ortağı tutuklanınca Menzille anlaştı Belediyeden iş alıyor MHP ve Ülkücülerin adını şimdilik kullanıyor Milliyetçiler bu köylü kurnazlığını yemez çakma ülkücü Muhterem

Ramazan Korkmaz
Ramazan Korkmaz - 3 yıl Önce

Muhterem Kurucay rektöre her saldırışında sırtı sıvazlanır Küçük olsada bir ihale verilir

İsci
İsci - 3 yıl Önce

Akp lilere geldimi 17 /25 aralik baskalarina geldimi 20 yil geriden hesap kuruyorsunuz siz once akp li baskanlari vekilleri arastirin yazin yiğitseniz

banner534
SIRADAKİ HABER