TÜRKİYE'DE ORTALAMA BİN KİŞİ BAŞINA 1,8 DOKTOR DÜŞÜYOR..

Dünya Üzerinde Yer Alan Farklı Ülkelerdeki Bin Kişi Başına Düşen Doktor Sayıları Belli Olurken, Türkiye'de Bu Rakamın 1,8 Olduğu Saptandı.

TÜRKİYE'DE ORTALAMA BİN KİŞİ BAŞINA 1,8 DOKTOR DÜŞÜYOR..
banner599

Ülkelerdeki kişi başına düşen doktor sayısını ele alan araştırmayı inceledi. Türkiye'de bin kişi başına düşen doktor sayısının 1,8 olduğu saptandı. Türkiye'nin de bu ortalamayla son sıralarda yer aldığı görüldü. Bununla birlikte Endonezya'daki ortalama doktor sayısının 0,3 olması dikkat çekerken, bu istatistikle son sıraya yerleştiği kaydedildi.

LİSTENİN BAŞINDA AVUSTURYA VAR

banner595
Raporda, bin kişi başına en çok doktor düşen ülkesi Avusturya olarak görülürken, kişi başına düşen doktor sayısının 5,1 olduğu belirlendi. Avusturya'yı ise ortalama 4,6 doktor ile Portekiz takip ederken, üçüncü sırada 4,1 doktor ile Almanya yer aldı. Bunun dışında bin kişi başına düşen doktor sayısı ile listenin ilk sıralarında yer alan diğer ülkeler; 4,0 ile Rusya, 3,9 ile İspanya, 3,8 ile İtalya, 3,4 ile de İsrail olarak belirlendi.

ŞİDDET HABERLERİ TAVAN YAPTI

Konuyla ilgili yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. Özellikle son yıllarda sağlık çalışanlarına yönelik şiddet tırmanırken medyaya yansıyan haber adetleri de arttı. 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilen incelemede, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin 8 bin 729 haberle konuşularak medyanın önemli gündem başlıklarından birisi olduğu belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 16:37

Kazım ŞEN

banner592
YORUM EKLE
banner591
SIRADAKİ HABER