MEDİCAL PARK’TA ÜCRETLER DEĞİŞMİYOR

MEDİCAL PARK’TA ÜCRETLER DEĞİŞMİYOR

MEDİCAL PARK’TA ÜCRETLER DEĞİŞMİYOR
banner282

Medical Park Uşak Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Ömer Faruk AZAL;

‘’Herkes İçin Sağlık Hizmeti’’ politikamız gereği bölge halkının sosyo ekonomik yapısına uygun fiyat tarifesine devam edeceğiz’’ dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı (SGK) 12 Ekim 2013 günü Resmi Gazete de yayınladığı duyuru ile Vakıf Üniversiteleri dâhil sözleşmeli tüm özel sağlık hizmeti sunucularının %200 kadar fark ücreti alabileceğini açıkladı.

 Medical Park Uşak Hastanesi Genel Müdür Op. Dr. ÖMER Faruk AZAL, konu hakkında yaptığı açıklama da şu noktalara değindi:

Değerli Basın Mensuplarımızla, Medical Park Uşak Hastanesinin bölge halkına kazandırdığı hasta konforunu ön planda tutan gelişmiş tıp teknolojisine yönelik özellikli ameliyatlarla ilgili olsun, kadromuza yeni katılan doktorlarımızla ilgili olsun zaman zaman sorularına cevap vermek üzere toplanıyoruz. Bugün de özellikle medya da fazlaca yer alan, hastanemiz çağrı merkezine de bu konuda çok sayıda telefonun geldiği ‘’özel hastanelerin %200’e kadar ilave ücret alabilmesi’’hakkında merak ettiklerinize cevap vermek için toplanmış bulunmaktayız.

Devir olduğumuz ilk günden günümüze kadar hasta memnuniyetini en önemli unsur kabul ederek hizmetlerine devam etmekteyiz. ‘’Herkes İçin Sağlık’’ sloganıyla sağlık hizmetlerimizi tıp alanında ki yenilik ve gelişmeler ışığında sunmayı kendimize hedef edinmiş bir Hastaneler Grubuyuz.

Sağlık alanı bir hizmet sektörüdür, verdiğiniz hizmetin kalitesi kullandığınız teknoloji ile artmaktadır. Biz Medical Park Uşak Hastanesi olarak deneyimli ve uzman kadromuzu, çok amaçlı ve yüksek standartlarda gelişmiş tıp teknolojisi ile birleştirerek bölge halkına sağlıklı yaşam ile buluşturmayı hedeflemekteyiz. Her bir branş ameliyatı için özel donanımlara sahip ameliyathanelerimiz, Hastaların tüm hayati fonksiyonlarının izlenebildiği son teknolojiye sahip monitörler ile donatılmış yoğun bakım ünitelerimiz, sürekli yenilenen alt yapımız ile 7 gün 24 saat hastaların erken tanı ve tedaviye ulaşmalarına imkan sağlamak için çalışmaktayız.

 Gerek hekim kadromuzu arttırarak gerekse modern tıbbi cihazlarımızı arttırarak Uşak ve bölge halkını büyük illere giderek gün ve sıra bekleme çilesinden kurtardık.

Birçok alanda bölgenin sağlık ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacak kapasiteye sahibiz ve özellikle Kalp hastalıkları ve yoğun bakımlar konusunda bölgenin önemli bir referans merkezi olma yolunda ilerlemekteyiz. Bu sayede Uşak dışında civar il ve ilçelerimizden pek çok hastanın, kritik pek çok vakanın diğer illere sevk edilmesi yerine, hastanemize yönlendirilerek tedavi olmaları sağlanmıştır. Çünkü bu tür vaklarda zaman çok önemlidir.

Bölge halkına hastanecilik hizmetlerinin pek çoğunun bir arada yapılabilmesi avantajı ile hizmet vermekten mutluluk ve gurur duymaktayız

 Görsel ve işitsel medyada çıkan ve resmi gazetede yayınlanan özel hastane ilave ücretlerine %200 e kadar zam haberleri hakkında ise şunu söyleyebiliriz. Bu ne demek, Bakanlar Kurulu Kararı ile Vakıf Üniversiteleri dâhil tüm sözleşmeli özel sağlık sunucularında, başvuran hastalardan ek olarak alınabilecek ücretin tavan miktarı % 90’dan %200’e çıkarıldı. A sınıfı hastane kategorisinde yer alan hastanemiz % 90 a kadar ilave ücret alma hakkına sahip iken bile bu hakkını kullanmamış ve Uşak ve çevre ilçelerden gelen hastaların sosyoekonomik düzeyleri göz önüne alınarak ücret politikalarımız belirlenmiştir.

 Kaliteli sağlık hizmetini sunarken; sürekli gelişen teknolojiyle beraber yeni ekipman ihtiyacı, gereken eğitim, deneyim ve özelliklere sahip sağlık personeli istihdamı gibi maddi kaynak gerektiren unsurları göz önüne aldığımızda sağlık sektörünün pahalı bir sektör olduğu aşikardır. Buna rağmen yeni dönemde % 200’e kadar ilave ücret alma hakkına sahip olan hastanemizde ilave ücretlerde artış yapmayacağımızı tüm Uşak kamuoyuna ve hastalarımıza bildirmek isteriz” dedi.

Ayrıca Op. Dr. Ömer Faruk AZAL; Medical Park Uşak Hastanesinde fark ücreti almadıkları hizmetleri de belirtti:’’Hastanemizde Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama tebliğine göre cerrahi yoğun bakım, dâhili yoğun bakım,  yeni doğan yoğun bakım, koroner yoğun bakım, kvc (kalp ve damar cerrahisi ) yoğun bakım ünitelerinden ayrıca acil serviste, anjiyo ve kalp cerrahisi işlemlerinde fark alınmamaktadır. 

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER