UŞAK SİYASETİNE ALİ ERDOĞAN BOMBASI DÜŞTÜ

UŞAK SİYASETİNE ALİ ERDOĞAN BOMBASI DÜŞTÜ

UŞAK SİYASETİNE ALİ ERDOĞAN BOMBASI DÜŞTÜ
banner282

Ali Erdoğan'ın CHP'den Belediye Başkan Adayı olduğu ve 22 Aralıkta Başkanlığının resmen açıklanacak olması Uşak'ta siyaset dünyasına bomba gibi düştü. CHP Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ve Belediye Başkan aday adayları toplantı üstüne toplantı yaparak Ali Erdoğan'ın adaylığına karşı çıkarken şok transfer haberi Uşak siyasetine adete bomba gibi düştü.

Aslında Ali Erdoğan'ın CHP'den aday olacağını çoktandır biliyor ve yapılan görüşmeleri yakından takip ediyorduk. TOP ALİ ERDOĞAN'da haberini yazdığımızda da Ali Erdoğan'ın CHP den aday yapılacağını  biliyorduk ancak buna rağmen aday olabilir dedik. Bu haberimizden sonra telefonlarımız adeta kilitlendi. Bazıları Ali Erdoğan'ın CHP'ye geçmesinin imkansız olduğunu belirtirken bazıları da Ali Erdoğan'ın CHP ye geçmesi halinde CHP'nin çok büyük güç kazanacağını belirtti. Ama baz CHP'liler de Ali Erdoğan ile seçimi alırız ancak biz yine de onu istemeyiz şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

Dilek Akagün Yılmaz sürekli olarak üyelere mesaj çekerek Ali Erdoğan'ın cep telefonunu üyelere ileterek Ali Erdoğan'ı arayıp tepkilerini dile getirmelerini istiyor. Partide de 100 civarında CHP li Ali Erdoğan'ı istemeyiz şeklinde tepkisini dile getiriyor. Haberimizi yazdığımız sıralarda CHP İl Başkanı Bülent Horasan partide açıklamalar yapıyordu.

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ve bazı aday adayları yarın Ankara’ya 5 otobüs kaldırılacağını belirten ve üyeleri Ankara'ya girmeye davet ettiler.

Parti’de karışıklıklar sürerken görüştüğümüz bir çok CHP li durumu kabullenmiş durumda. Mevcut Belediye Başkan aday adayları ile seçim kazanmanın çok zor olduğunun altını çizen CHP liler Ali Erdoğan ile kan uyuşmazlığımız var. Ancak bizim belediye meclis üyelerimizde Ali Erdoğan'a destek verdiler. Biz Ali Erdoğan ile seçimi alırız. Bu nedenle CHP olarak birlik ve beraberlik içinde seçime odaklanmamız lazım. şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

AK PARTİ VE MHP ŞOK'TA

Ali Erdoğan'ın CHP den aday olmasını beklemeyen Ak Parti ve MHP'de ise büyük bir şok yaşanıyor. Ali Erdoğan'ın aday olması ile Uşak'ta seçimde dengelerin değişeceği ve kıran kırana bir seçim olacağı konuşuluyor.

ŞTE DAHA ÖNCE YAYAINLADIĞIMIZ VE ALİ ERDOĞAN'IN CHP DEN ADAY OLABİLECEĞİNİN SİNYALİNİ VEREN HABERİMİZ

 

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER