CAHAN`DAN BİR GECE`DE 4 EV VE 5 EV TOPLANTISI

CAHAN`DAN BİR GECE`DE 4 EV VE 5 EV TOPLANTISI

CAHAN`DAN BİR GECE`DE 4 EV VE  5 EV TOPLANTISI
banner282

2014 yerel seçimleri yaklaştı. Bu seçime her parti başka bir açıdan yaklaşıyor ve yerel seçimlere daha çok önem verdiklerini söylüyorlar. Bizde 2014 seçimlerinde ipi göğüsleme ihtimali yüksek olan belediye başkan adaylarını incelemeye aldık ve Ak Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Av.Nurullah CAHAN' ın bir gününü sizlerle paylaşacağız. Bildiğiniz üzere Ak Parti Aday adaylığı sürecinde çok çekişmeli ve kaliteli bir yarış dönemi geçirdi. Bu kaliteli yarış Uşak'ta seçim kalitesini artırdı. Bu konuda Nurullah Cahan'ın faktörü çok büyük. Çıtayı yükselttiği noktasında herkesin hemfikir olduğu Cahan sonuç olarak Ak Parti'nin Uşak Belediye Başkanı adayı olmayı başardı. Çıtayı yükselttiniz diyenlere Nurullah CAHAN "Uşak her şeyin en iyisine layık ve bu şehre hizmet etmek isteyenler bunun bilincinde olarak yola çıkmalı" diyor Bizde başkan adayını bir gün takip ettik ve o gününü sizlerle paylaşıyoruz... Başkan Adayı Cahan sabah kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi. Başkanla birlikte bu toplantıyla İl Başkanı Basri Yıldırım, Milletvekilleri İsmail Güneş ve Mehmet Altay, İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun ve teşkilat üyeleri de katıldı. Burada şunu gördük ki Nurullah Cahan parti tabanında büyük bir heyecan yaratmış. Teşkilat Nurullah CAHAN etrafında Birleşmiş ve seçimi kazanmak için var güçleri ile çalışıyor. Bu havayı seçim startının verildiği toplantıda da hissetmiştik. Anlaşılan o ki 3 hafta bu birlikteliği artırmış. Başkan adayı bu toplantı da iki Mega projeyi de kamuoyuyla ilk defa paylaştı.

Basın toplantısının Akabinde şehrin ileri gelenleri ile bir araya gelen Nurullah Cahan Cuma vaktine kadar onlarla fikir alışverişinde bulundu. Cuma namazını şehrin kenar mahallelerinde biri olan Elmalıdere Mahallesinde bulunan Süleymaniye Camisi'nde kıldı. Cuma namazı sonrasında yüze yakın kişi ile toplantı yapan Cahan orada halkla dertleşti, sorunları dinledi, çözüm önerilerini anlattı ve oradaki kalabalık topluluğa gösterdikleri teveccüh için teşekkür etti ve sorunları bildiğini ve başkan olduğu gün sorunlarının çözümü için var gücü ile çalışacağını söyleyerek buradan ayrıldı.

Saat 13:30' da Uşak Öğretmenevinde Sivil Toplum kuruluşlarıyla bir araya gelen Cahan bu toplantıdan sonra Uşak Üniversitesine geçerek Rektör Prof. Dr.Sait Çelik'i makamında ziyaret etti. Akabinde Üniversite konferans salonunda gerçekleşen Prof. Dr. Mazhar Bağlı'nın konuşmacı olarak katıldığı " Demokrasi ve bir arada yaşama " konulu konferansa katıldı. Buradaki program saat 18:00 gibi bitti. Başkan adayı buradan Parti binasına geçerek o gece gezilecek evlerin listelerini aldı.

BİR GECE  4 EV VE  5 EV TOPLANTISI

19:00 da Fevzi Çakmak Mahallesinde yaklaşık 50 kişilik katılımın olduğu ev toplantısı gerçekleştirdi. Buradan Şoförler Cemiyetinin Sitesine geçerek burada da kalabalık bir toplulukla buluşan Cahan, kendisinin de bu mahallede büyüdüğünden bahsetti. Bundan dolayı oradaki sorunları çok iyi bildiğini vurgulayan başkan adayı, çözüm yolları geliştirdiğini ve bunları başkan olunca çözeceğini vurgulayarak buradan ayrıldı. 3. Ev olan Sarayaltı Mahallesinde de toplantı gerçekleştiren Cahan buradan Elmalıdere Mahallesinde ki dördüncü eve geçti. Burada yüzden fazla kişi ile bir araya gelen Cahan ev kalabalığı almadığı için 2 ayrı toplantı gerçekleştirdi. Başkan adayına İlginin yüksek olduğu toplantılardan sonra saat 23:30 gibi Başkan'dan bir değerlendirme alarak ayrıldık.

CAHAN: ANCAK HALKINI DİNLEYEN BİR BELEDİYE BAŞKANI GERÇEK SORUNLARI ÇÖZER

Öncelikle bize bu gün eşlik ettiğiniz için teşekkür ederim. Biz bundan sonra ekibimle oturup değerlendirme yapacağız. Buradan bize gösterdikleri  ilgi ve alakadan dolayı Uşak halkına teşekkür ediyorum. Sorunları sizde dinlediniz. Bu sorunların çözümü için biz her gün bu tempoda çalışıyoruz. Çünkü halkını dinlemeyen bir belediye başkanı asla başarılı olamaz. Biz bunun bilincindeyiz ve vatandaşa yararlı hizmetler ancak halkı dinleyerek yapılabilir. Tersi tepeden inme olur bu da halkın ihtiyaçlarından ziyade yapılmış olsun diye yapılan işler olur. Çözülmesi gereken problemler çözülmez, sorunlar kangren haline gelir. Her yerde aynı sorunlar veya benzer sorunlar anlatılıyor. Bu sorunların çözümü için öncelikle başkan gerçek sorunlarla ilgilenmeli. Gerçek sorunları da ancak halkıyla konuşan bir başkan çözebilir. Bu şehre İnsiyatif alabilen, kabiliyetli bir belediye başkanı gerekli ve inşallah bu işi biz başaracağız.

YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER