Tatvanlı Mehmet Yalçın Dünya Üçüncüsü Oldu

Tatvanlı Mehmet Yalçın Dünya Üçüncüsü Oldu

Tatvanlı Mehmet Yalçın Dünya Üçüncüsü Oldu
banner282
Bitlis’in Tatvan Kaymakamlığı’nın destekleri ile ülkemizi temsilen Tayland’da düzenlenen Muaythai Dünya Kupası Şampiyonası’na katılan muaythai sporcusu Mehmet Yalçın dünya üçüncüsü oldu.
Tatvan’dan muaythai sporcuları Gökhan Kara ve Dilek Akar ile birlikte turnuvaya katılan genç sporcu Mehmet Yalçın, Muaythai Federasyonu tarafından 12 - 24 Ağustos tarihleri arasında Tayland’da düzenlenen Dünya Kupası Şampiyonası’nda dünya üçüncüsü oldu. Daha öncesinde de birçok başarısı bulunan ve son Muaythai Dünya Kupası Şampiyonası’nda da gençler kategorisinde 51 kiloda mücadele eden Mehmet Yalçın, elde ettiği dünya üçüncülüğü başarısı ile hem ülkemize hem de Tatvan’a büyük bir gurur yaşatmış oldu.
KAYMAKAM SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ
banner563
Şampiyonanın sona ermesinden sonra ilçeye dönen sporcular Mehmet Yalçın, Gökhan Kara ve Dilek Akar’ı antrenörleri Ömer Uğur ve Bitlis Eren Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Öğretim Üyesi Gülcan Tekin’i makamında kabul eden Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, sporcuları çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. Kaymakamlığın destekleri ile Muaythai Dünya Kupası Şampiyonası’na katılarak Mehmet Yalçın’ı da başarıdan ötürü tebrik eden Kaymakam Murat Erkan, gerek ülkemizi ve gerekse Tatvan’ı en iyi şekilde temsil eden sporculara teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi. Sporcuların başarısındaki katkılarından ötürü antrenör Ömer Uğur ve Bitlis Eren Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Öğretim Üyesi Gülcan Tekin’e de teşekkürlerini ileten Erkan, sporculara da nasihatlerde bulunarak, “Sporda önemli olan sadece başarılı olmak değildir. Asıl önemli olan şey sporcunun kişiliğiyle örnek teşkil etmesidir. Bu yüzden önce kişiliğinizle örnek biri olmalısınız. Bunlar olduğu zaman başarı zaten kendiliğinden gelir” dedi.
Elde edilen başarının önemine de vurgu yapan Kaymakam Erkan, “Sporcularımızın şampiyonada gerek ülkemizi ve gerekse ilimiz ve ilçemizi temsil etmiş olmaları son derece önemli. Böyle büyük bir organizasyondan dünya üçüncülüğü gibi büyük bir başarı elde etmeleri ise ayrıca büyük bir başarıdır. Ben bu vesile ile başarının mimarı sporcumuzu ve sporcumuzun başarısına katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. İnşallah sporcularımız şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada bu tür büyük organizasyonlarda gerek ülkemizi ve gerekse ilçemizi en iyi şekilde temsil etmeye ve ilçemizin adını her alanda duyurmaya devam edeceklerdir. Kaymakamlık olarak bizim de şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da sporcularımızın yanında olacağız” diye konuştu.
Antrenör Ömer Uğur ise, katkılarından dolayı Kaymakam Murat Erkan’a teşekkürlerini iletti.
YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER