Burdur’da Kur’an- Kerim Ziyafeti

Burdur’da Kur’an- Kerim Ziyafeti

Burdur’da Kur’an- Kerim Ziyafeti
banner628
Burdur İl Müftülüğü tarafından 12-18 Ekim Camiler ve Görevlileri Haftası münasebetiyle Öğretmenevi Nur Cihan Velicangil Kültür Merkezi’nde program düzenlendi. Programa, Burdur Valisi Hasan Kürklü, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Müftüsü Hıdır Bayrak, oda başkanları, iş adamları, müftülük personeli ve vatandaşlar katıldı. Programda, ayrıca emekli öğretim görevlisi Prof.Dr. İsmail Karaçam tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.
MÜFTÜ BAYRAK; “YERYÜZÜNDEKİ İLK BİNA MABETTİR”
Törenin ilk konuşmasını yapan İl Müftüsü Hıdır Bayrak, “ Son günlerde karanlık günler geçiriyoruz. Ülke olarak yastayız. Allah-ü Teala bir daha bugünleri yaşatmasın. Yeryüzünde ilk bina mabettir. Hz. Adem ile başlar. Daha sonra camiler, mescitler, mabetler yapıla gelmiştir. Her Peygamber döneminde cami vardır elbette ki namaz da vardır. Cami yapmak bir vasıftır bir görevdir. Kim bir cami yapar, yapımına destek olur, yardım ederse Allah-u Teala ona kıyamet gününde bir köşk verir. Cami bizleri toplayan bir araya getirendir. Cami içerisinde dargınlık olmaz. Toplumumuzun huzur kaynağıdır camilerimiz. Camiler İslam’ın sembolüdür. Camile İslam şehirleşmesinin en önemli özelliğidir. Cami bölgeyi merkezileştirir. Camiler toplumsal kararların alındığı yerlerdir. Bu sene bizim de camiler ve din görevlileri haftamızın teması ‘Cami ve Namazla arınma’ konusudur. Sevgili Peygamberimiz namaz temizlik buyurmuştur. Namaz kılmak demek, kulun Allah’la konuşması demektir” ifadelerini kullandı.
Burdur Müftüsü Hıdır Bayrak’ın konuşmasının ardından kentteki camilere ve İl Müftülüğü’ne katkı sağlayan oda başkanları, iş adamları, emekli olan ve özverili çalışan müftülük personeline, teşekkür belgesi ve plaket sunumu gerçekleştirildi. Program, Burdur Müftülüğü İlahi Grubu’nun konseri ile sona erdi.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER