Avrupalı Kayserililer Melikgazi’de

Avrupalı Kayserililer Melikgazi’de

Avrupalı Kayserililer Melikgazi’de
banner604
banner601
Avrupalı Kayserililer Birliği Başkanı Erdoğan Esen ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Mustafa Duman ve Mehmet Ketencioğlu Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret ederek Melikgazi Belediyesi’nin çalışmalarından dolayı teşekkür ederek Avrupalı Kayseriler birliği teşkilatı ile ilgili bilgeler verdiler.
Avrupalı Kayserililer Birliği Başkanı Erdoğan Esen “Almanya, Hollanda, Belçika ve Fransa’da faaliyet gösteriyoruz. 2014 Mayıs ayında Almanya’daki Merkez Tesis açılışına Başkanımız Memduh Büyükkılıç’da teşrif etmişlerdi. Avrupa Genelindeki tüm Kayserilileri bir araya getirmek istiyoruz. Kayseri kültür, edebiyat ve yemek kültürünü Avrupa’ya tanıtma ve yaygınlaştırmak hedeflerimiz arasındadır. Kayseri’ye her gelişimizde Melikgazi’yi daha gelişmiş ve modern yapıları ile örnek teşkil eden bir yerleşim yeri olarak görüyoruz. Bundan dolayı Melikgazi Belediye Başkanımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
Yurtdışı işçileri önemsediklerini özellikle Kayserili olanlar için özel bir çalışma yapmak istediklerini ifade eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise yaptığı açıklamada şunları söyledi.
“Yurt dışında Kayserili hemşerilerimizin ilimize yapmış olduğu ekonomik kalkınma ve destek göz ardı edilemez. Bugün birçok yerleşim alanında bu hemşerilerimizin yatırımları ekonomiye yön veriyor. Evleri ve tatil siteleri ile yaz aylarında köylerinde bir hareketlilik getiriyorlar. Şu anda Kayseri esnaf yurt dışı işçilerimizin yapmış olduğu alış verişler ile memnuniyetlerini bildirmektedirler. Amacımız Yurt dışında yaşayan hemşerilerimizin sosyal ve kültürel ihtiyaçları gidermek olduğu kadar onların ekonomik birikimlerini Kayseri’de değerlendirmek ve buralara yatırım yapmalarını sağlamaktır”
Avrupalı Kayserililer Birliği ile her zaman diyalog ve dayanışma içerisinde çalışacaklarını bu ziyaret vesilesi ile Birlik Üyelerine ve yönetimine teşekkür ettiğini kaydeden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Yurtdışı işçilere yönelik yatırım öncelikle sanayi ve tarım kitapçığı ile Kayseri turizm ve gezi haritası hazırlayacaklarını sözlerine ekledi.
banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER