AK PARTİ YARDIM TIRI BAYIRBUCAK İÇİN YOLA ÇIKTI

AK PARTİ UŞAK İL TEŞKİLATI, BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİ İÇİN HAZIRLADIĞI YARDIM TIR’INI UĞURLADI

AK PARTİ YARDIM  TIRI  BAYIRBUCAK  İÇİN YOLA ÇIKTI
banner628

AK Parti Uşak İl Teşkilatı’nın Bayırbucak Türkmenleri için hazırladığı yardım TIR’ı yola çıktı. Zahireciler Pazarı’ndaki bir depoda biriktirilen, yağ, şeker, un, meşrubatlar, bebek maması, bebek bezleri, giysi, battaniye ve halı gibi malzemeler, 1 TIR’a yüklendi. AK Parti Uşak İl Başkanı Servet Kuş, İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Mıllık ve yönetim kurulu üyeleri, Bayırbucak TIR’ını uğurladı. Yardım TIR’ının 1 gün sonra Hatay’da olacağı ve buradaki malzemelerin Bayırbucak Türkmenlerine aktarılacağını ifade eden AK Parti İl Başkanı Servet Kuş, mazluma yardım etmenin Türk milletinin diğer milletlerden ayıran en önemli özellik olduğunu söyledi.

Toplanan yardımlarda AK Parti İl ve İlçe Teşkilatları mensuplarının büyük emeği olduğunu ifade eden Servet Kuş, “Allah’a şükürler olsun ki, nerede bir mazlum varsa yanında yer alan bir ecdadın torunlarıyız. Suriye’de ölüm kalım mücadelesi veren mazlumların, Filistin’de her gün başını yastığa korkuyla koyun çocukların, Somali’de açlık çeken ve bütün dünyanın sadece seyirci kaldığı insanların, tüm dünyadaki terör ve şiddet mağdurlarının sesini dinleyen bir millet olduğumuz için yüce Allah’a binlerce kez şükrediyoruz. Bu inanç ve anlayışla, AK Parti Uşak İl ve İlçe Teşkilatları olarak, bir yardım kampanyası başlattık ve Bayırbucak’ta zalimlere karşı mücadele veren soydaşlarımız için elimizi taşın altına koyma gereği hissettik. Allah’ın izni ve teşkilat mensuplarımızın gösterdiği özveri ile 1 TIR dolusu yardım malzemesi topladık. Dualarla uğurladığımız bu yardım TIR’ındaki malzemeler, 1 gün içinde soydaşlarımıza ulaşacak. İhtiyaç olduğu müddetçe, desteklerimizi ve dualarımızı esirgemeyeceğiz” dedi.

Öte yandan AK Parti İl Başkanı Servet Kuş’un basın mensuplarına yaptığı açıklamanın ardından yardım TIR’ı Hatay’a hareket etmek üzere Uşak’tan ayrıldı. YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER