EBELER HAFTASINI GEBE OKULUNDA KUTLADIK

EBELER HAFTASINI GEBE OKULUNDA KUTLADIK

EBELER HAFTASINI GEBE OKULUNDA KUTLADIK
banner475
banner488

Toplumlarda sağlığın temeli, gebelik ve doğumla atılır ve sağlıklı aileler geleceğin temelini teşkil eder. Tüm dünyada aile sağlığını korumak ve yükseltmek için çalışan ebelik mesleği, yüklendiği bu önemli misyon ile, toplum için vazgeçilmez meslekler arasında yer aldığı unutulmamalıdır.

Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği  tarafından Ebeler Haftası kapsamında Uşak Devlet hastanesinde düzenlenen  etkinlik ile kutlandı. Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri  Uzm.Dr.Yalçın  ATLI ,Hastane Yöneticisi Uzm.Dr. Abdurahman Yılmaz ve hastane idarecileri hastanede çalışan ebelere çiçek takdim ederek haftalarını kutladılar.

 Uşak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri  Uzm.Dr.Yalçın  ATLI Ebeler Haftası kapsamında yaptığı açıklamada;’’ Ebelik ana çocuk sağlığı hizmetleriyle birlikte doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemde anneye ve bebeklere bakım hizmetleri veren ebelik, yüklendiği bu önemli misyon ile toplum için vazgeçilmez meslekler arasında yer almaktadır. Bizlerde bu mesleğin kutsallığının farkındayız. Ebeler haftasında kıymetli yönetici arkadaşlarımızla birlikte kadın doğum hastanemizde kutladık. Kutlamayı yaptığımız alan faaliyete başlattığımız gebe, lohusa eğitim okulumuz tüm hamile ve anne adaylarını burada görmekten mutluluk duyarız Gebe, lohusa eğitim okulu tüm hamile ve anne adaylarını için normal doğumun özendirilmesi ve bilgilendirme açısından önemli olduğunu düşünerek Ebeler Haftası’nı burada kutlamaya karar verdik. Tüm sağlık tesislerimizdeki ebe arkadaşlarımızın gününü kutlarım” dedi.

Etkinlik yöneticilerin ebelere çiçek takdim etmesi ve hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477