Merkez Otoban Bağlantısı Yapım Aşamasında

Merkez Otoban Bağlantısı Yapım Aşamasında

Merkez Otoban Bağlantısı Yapım Aşamasında
banner475
banner500
Düzce OSB ve inşaatının büyük bir kısmı tamamlanan şehirlerarası otobüs terminalini otobana bağlayacak ve kamulaştırma çalışmaları Düzce Belediyesi tarafından hızla devam eden Düzce-Merkez otoban kavşağı için Karayolları Genel Müdürlüğü düğmeye bastı.
Düzce Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) ve Düzce belediyesi şehirlerarası terminalinin Otoyol (TEM) bağlantısı için bölge sınırları içinde bulunan Sinirci köyü için hazırlanan ilave imar planı geçtiğimiz haftalarda onaylanmıştı. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in yaklaşık bir yıldır yoğun temaslarla takip ettiği otoban kavşağının yapılması için Karayolları Genel Müdürlüğü de projenin hayata geçirilmesi için gerekli onayları verdi ve bağlantı yolunun yapım aşamasına geçildi.
Öte yandan Düzce’nin önemli projeleri arasında bulunan ve yıllardır çözümlenmesi beklenen OSB ve terminal TEM bağlantısına ilişkin imar düzenlemelerinin yolu daha önce Düzce Belediyesinin titiz çalışmaları sayesinde tamamıyla açılmıştı.
Karayolları Genel Müdürlüğü 4’üncü Şube Müdürlüğü tarafından Düzce Otoban yol bağlantısı için 30 haziran tarihinde yapım ihalesi kararı açıklanmış, resmi gazetede yayınlanan karara göre ihale sonrasında işin yapım süresi de 460 gün olarak belirtilmişti.
Bu karara eş zamanlı olarak da Düzce belediyesi tarafından da çalışmaları yürütülen söz konusu bölge içinde bulunan Sinirci köyü imar düzenlemeleri yapılmış ve bu amaca yönelik olarak Sinirci köyü önce mücavir saha içine alınarak ilave imar planı hazırlıkları tamamlanmıştı.
Düzce’nin OSB ve terminalinin merkez ile TEM bağlantısını sağlayacak olan imar düzenlemeleri Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz Haziran dönemi toplantılarında gündeme getirilerek onaylanmış ve böylelikle OSB ve terminalin otoban bağlantısının önündeki tüm engeller kaldırılmıştı.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477