Karşıyaka’da Basketbol Sahaları Sil Baştan

Karşıyaka’da Basketbol Sahaları Sil Baştan

Karşıyaka’da Basketbol Sahaları Sil Baştan
banner425
İzmir’in Karşıyaka ilçesinde, 9 farklı mahalle de bulunan 13 basketbol sahasının yenilenmesi için bir çalışma başlatıldı.
Karşıyaka ilçesinde, vatandaşların daha modern ortamlarda spor yapmasını sağlamak için çalışmalarına hız veren Karşıyaka Belediyesi, zamanla eskiyen ya da zarar gören basketbol sahalarını tamamen yeniliyor. Proje kapsamında Aksoy, Bahçelievler, Bostanlı, Cumhuriyet, Mavişehir, Örnekköy, Şemikler, Yalı ve Zübeyde Hanım mahallelerindeki 13 basketbol sahasının yenilenmesi içinde bir çalışma başlatıldı.
Toplam 327 bin liraya mal olacak çalışmalarda, sahalardaki basketbol potaları, ihatalar değiştirilecek, zemin betonları ve saha çizgileri yenilenerek çevre düzenlemeleri yapılacak. Çalışmalar, Kasım ayı içerisinde tamamlanması planlanırken, çocuk ve gençlerin spor yaptığı sahalar yenileme çalışmaları daha modern hale gelecek.
Öte yandan, Karşıyaka Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yaz ayları başından bu yana ilçe genelindeki tüm parklarda bakım, onarım ve yenileme çalışmaları da gerçekleştirildi. Çocukların öneri ve taleplerini de dikkate alınarak yürütülen çalışmalar kapsamında, 25 parka tasarım ödüllü zıplama tiltleri ve trambolinler yerleştirildi. Uygulama hem çocukları hem de aileleri memnun etti.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise, yapılan çalışmalar hakkında şöyle konuştu:
"Halkımızın huzur içinde vakit geçirebilmesi ve rahatça spor yapabilmesi için bir yandan yeni alanlar yaratırken, diğer taraftan da mevcut alanlarımızı tek tek yeniliyoruz. Özellikle sporsever çocuklarımızın en çok vakit geçirdiği yerlerden olan sahalarımızı, onlara layık olacak şekilde bakımlı ve modern hale getiriyoruz. Karşıyakamıza hizmet etmeye ve ilçemizi geliştirmeye devam edeceğiz."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner437

banner423