Her Çocuk Özeldir

Her Çocuk Özeldir

Her Çocuk Özeldir
banner471
Antalya Büyükşehir Belediyesi Çocuk Gelişim Uzmanı Sema Ünlü İnci her çocuğun özel olduğunu ve sorunlarına büyük bir dikkatle yaklaşılması gerektiğini söyledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Haşim İşcan Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Merkezi Çocuk Gelişim Uzmanı Sema Ünlü İnci bir alışveriş merkezinde düzenlenen soru cevap etkinliğiyle ailelerin 9 yaşına kadar olan çocuklarının gelişimi konusunda sorularını cevapladı.
NASIL DAVRANMALIYIZ
banner521
Soru cevap görüşmelerinde 52 kişi çocuk gelişimi ile ilgili sorularına yanıt aradı. 10 dakikalık görüşmelerde aileler çocuklarının gelişimi, beslenmesi, dikkat dağınıklığı, yaş dönemine göre çocuk davranışlarına karşı nasıl davranılmalı gibi konularda bilgilendirildi. 9 yaşından büyük olan çocuklar ile ilgili daha detaylı bilgi almak isteyen ebeveynler ise Büyükşehir Belediyesi’ne ait Doğu Garajında bulunan Gençlik ve Eğitim Danışma Merkezi’ne yönlendirildi.
AİLELERDEN YOĞUN İLGİ
Her çocuğun özel ve tek olduğuna dikkat çeken, Çocuk Gelişim Uzmanı Sema Ünlü İnci, “Her çocuğun her yaş döneminde belli sorunları vardır. Bu sorunlar, gelişimi ile ilgili olabilir, beslenmesi ile ilgili olabilir veya konuşması, yürümesi, arkadaşları ile iletişiminde olabilir. Ders çalışmak istemeyebilir, dikkat dağınıklığı yaşabilir. İnatçı olabilir. Bizde 9 yaşına kadar çocukların gelişimi konusunda ailelerin merak ettikleri veya çocuklarına nasıl davranmaları gerektiği konularında sorularına ‘yanıt vermeye, aileleri bilgilendirmeye çalıştık. 10 dakikalık kısa görüşmeler halinde gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize ilgi yoğundu. Çocuk üzerinde görülen her türlü sorunun öncelikle araştırılması ve detaylandırılması gerekir. Her çocuk annesi ve babası için kısaca ailesi için çok özeldir. Bizde ailelerimizin bu özel varlıklarına aile-çocuk ilişkilerine katkıda bulunmaya çalışıyoruz” dedi.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER