Halk Oyunları Ve Enstrüman Kursları Başlıyor

Halk Oyunları Ve Enstrüman Kursları Başlıyor

Halk Oyunları Ve Enstrüman Kursları Başlıyor
Ankara’nın kültür ve sanat hayatına büyük katkı sağlayan Altındağ Belediyesi, ilçedeki kültürel faaliyetlerin kapsamını her yıl daha da genişletiyor.
Düzenlediği sanatsal kurslarla pek çok kişinin hayatını değiştiren, her yıl daha fazla kişiyi aktivitelerle buluşturan Altındağ Belediyesi, Halk Dansları Topluluğu için yeni yetenekler aramaya başladı.
Ayrıca müzikseverler için de 5 farklı kategoride enstrüman kursu açıldı. Bu yıl açılan sanat kurslarına “tezhip” kursu da eklendi. Kurslar için yeni dönem kayıtları başladı.
Yeni dönem kayıt başvurularına, Altındağlı vatandaşlar kadar, Ankara’nın diğer ilçelerinden gelen vatandaşlar da büyük ilgi gösteriyor. Başvurular 4 Ekim tarihinde son bulacak. Başvuru işlemleri Altındağ Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Başvuru ve kayıtlar hakkında detaylı bilgi 317 75 84 ve 507 01 33 numaralı telefondan alınabilir.
HER YAŞTAN KATILIMCI ARANIYOR
Altındağ Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun kapıları her yaştan katılımcıya açık. Minikler, Yıldızlar, Gençler, Büyükler, Yetişkinler ve Hobi grubu kategorilerinde, her yaştan yeni yeteneklerin arayışı devam ediyor.
Enstrüman kursu ise “Bağlama, Ud, Keman, Kanun ve Ney” kategorilerinde yeni katılımcılarını bekliyor. Bir enstrüman çalmak isteyen, ancak buna hiç vakit bulamayan yetişkinlere olduğu kadar, müzikle buluşmak için fırsat arayan çocuklara da açık olan enstrüman kursları, profesyonel eğitmenler eşliğinde gerçekleştiriliyor.
Geleneksel bir Türk süsleme sanatı olan “Tezhip” kursu da bu yıl yeni açılan kurslar arasında. Tüm kurslar hayallerini gerçekleştirmek isteyen, her yaştan katılımcılara açık.
“ALTINDAĞ’DA SANATIN PEK ÇOK DALININ İCRA EDİLDİĞİNİ GÖRMEK ÇOK SEVİNDİRİCİ”
Sanata gönül vermiş ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen her yaştan sanatseveri Altındağ Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’na, Enstrüman ve Tezhip Kursu’na beklediklerini söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki “Altındağ’da sanatın pek çok dalının icra edildiğini görmek çok sevindirici. Açtığımız her merkezde kültürel ve sanatsal faaliyetlere çok önem veriyoruz. Koroları, kültürel etkinlikleri, dönemsel festivalleri, söyleşileri ve tüm kültür-sanat etkinlikleriyle Altındağ, Ankara’nın kültür ve sanat merkezi oldu. Bunu geliştirmek için çalışmalarımız sürecektir.” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER