Başkan Yücel, “Tatilin Uzaması Turizm Sektörü Açısından Sevindirici”

Başkan Yücel, “Tatilin Uzaması Turizm Sektörü Açısından Sevindirici”

Başkan Yücel, “Tatilin Uzaması Turizm Sektörü Açısından Sevindirici”
banner475
banner471
Antalya’nın Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, okulların açılma tarihinin 28 Eylül’e ertelenmesinin turizm sektörü açısından sevindirici bir karar olduğunu söyledi.
Alanya Belediyesi haftalık encümen toplantısı, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda birim müdürlüklerinden gelen gündem maddeleri değerlendirildi. Turizm sektöründeki dalgalanmalar sonucu sektördeki düşüşü de değerlendiren Başkan Yücel, okulların açılma tarihinin ertelenmesinin turizmci için umut kaynağı olduğunu belirtti. Çiftçiler gibi turizmcilerin de her zaman ümitle yaşadığını belirten Başkan Yücel, “Okulların açılış tarihinin Kurban Bayramı’ndan sonraya ertelenmesi turizmciler için ümit kaynağı oldu. Turizm bölgesi olduğumuz için bu bizler için sevindirici bir haber. Bu aradaki on beş günlük süreçte turizm sektörünün belli bir açığı kapatacağına inanıyorum. Okulların açılış tarihi yerli turizm sezonunun bittiği tarihtir. Okulların açılış tarihinin 28 Eylül’e uzatılması iç pazarı hareketlendirecektir. Bu anlamda sezonun uzamasına ve yerli turizmin canlanmasına sebep olacaktır. Ayrıca yerli turistler, ağustos ayında fiyatlarda düşüş olduğu için ekonomik bir tatil fırsatı da yakalayacaktır. Alınan bu kararın bölge halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
ESKİ ARAÇLAR İHALE EDİLDİ
Haftalık olarak gerçekleştirilen toplantıda beldelerden gelen ekonomik ömrünü tamamlayan araçlar tekrar ihaleye sunuldu. İhalede ekonomik ömrünü tamamlayan 1 motor, 4 binek araç, 2 iş makinası, 1 kamyonet 42 bin 142 TL’ye ihale edildi. Araç ihalesi ile ilgili bilgi veren Başkan Yücel, “ Biliyorsunuz ki iki hafta önce de yapmıştık. Ekonomik ömrünü tamamlayan araçların tekrar ihaleleri vardı. Bu ihale sonucu araçların belli bir kısmına alıcı çıktı” dedi. Alıcı çıkmayan araçların hurdaya ayrıldığını belirten Başkan Yücel, encümende alınan tüm kararların hayırlı olmasını diledi.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477