AK PARTİ UŞAK İL BAŞKANI HİLMİ ALPER ’’DEVLETİMİZ TÜM YARALARI SARACAKTIR’’

AK PARTİ UŞAK İL BAŞKANI HİLMİ ALPER ’’DEVLETİMİZ TÜM YARALARI SARACAKTIR’’

AK PARTİ UŞAK İL BAŞKANI HİLMİ ALPER ’’DEVLETİMİZ TÜM YARALARI SARACAKTIR’’
banner475
banner471

AK Parti İl Başkanı Hilmi Alper ile İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, sel felaketinden zarar gören köyleri ziyaret etti. Güllüçam, Hatipler, Alaba ve Çiftlik köylerine giderek zarar gören alanları gezen AK Parti heyeti vatandaşların mağduriyetinin giderileceğini bildirdi.

Uşak’ın Banaz ilçesinde hafta sonu aşırı yağışlar nedeniyle Alaba, Hatipler, Güllüçam ve Çiftlik köylerinde sel taşkınları yaşandı. Taşkınlar nedeniyle yüzlerce dönüm arazi ve yaklaşık 400 sera zarar görmüştü. Köylüler oluşan zarar nedeniyle çaresizliğini dile getirirken devletten yardım beklediklerini ifade etmişti. AK Parti İl Başkanı Hilmi Alper, sel felaketinin ardından bugün sabah saatlerinde köylülerin sorunlarını yerinde tespit etti. İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun ile birlikte felaketin meydana geldiği köylerde incelemede bulunan Alper, gerekli desteğin sağlanacağını söyledi.

Köylülerin yaralarını sarmak için tüm ekiplerin seferber edildiğini ifade eden Alper şunları söyledi; “Sel felaketi nedeniyle tarım arazileri zarar gördü. AK Parti olarak gerekli çalışmalara başladık. Tarım müdürlüklerimiz, Devlet Su İşleri ve valiliğimizde zararların tespiti için çalışma başlattı. Biz köylere giderek insanların acılarını paylaşmak istedik. Sorunları yerinde tespit edip, sel felaketine maruz kalan alanları gördük. Seralar ve tarım alanları büyük zarar görmüş. Ekili ürünlerin tamamı sel suları ile birlikte akıp gitmiş. Hükümetin temsilcisi olarak biz gerekli girişimleri başlattık. Gerekirse bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulunarak zarar gören çiftçilerimizin desteklenmesini sağlayacağız”

İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun ise, idare olarak ekipleri sabah saatlerinden itibaren bölgeye sevk ederek çalışmalara başladıklarını ifade ederek “ Köylerde idaremizce yapılacak işleri tespit edip hemen çalışmalara başladık. Sel nedeniyle zarar gören yollar, köprüler tamir edilip dereler ıslah edilecek. Muhtarlarımızla sürekli irtibat halinde olup bu işlerin bir an evvel yapılmasını sağlayacağız”dedi.


banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477