UŞAK'TA 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında, '15 Temmuz Anı Defteri' açıldı. 

UŞAK'TA 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ
banner628
banner601

15 Temmuz Şehitler meydanında açılan anı defterini imzalayan Vali Funda Kocabıyık, "Bugün 3.yılını idrak ettiğimiz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde bayrağımıza, bağımsızlığımıza, milli birliğimiz ve demokrasimize karşı yapılmış hain darbe girişimine büyük bir kahramanlık ve fedakarlıklarla mukavemet gösterirken şehit olan vatandaşlarımızı rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyor; kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum" dedi. 


15 Temmuz'un Türk milletinin tek yürek, tek bilek olarak kazandığı demokrasi zaferi olduğunu ifade eden Vali Funda Kocabıyık, "Şartlar ne olursa olsun ülkemizin geleceği adına karar verme yetkisinin kendisinde olduğunu ve bunun hiçbir zaman elinden alınamayacağını "Vatan bizim, irade bizimdir" diyerek tüm dünyaya haykıran Türk milleti, İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif'in deyimi ile gövdesini kurşunlara siper etmiş, alçaklara yurdumuzu teslim etmemiştir. Yüce Allah birliğimizi ve dirliğimizi daim eylesin. Şehit kanlarıyla sulanmış kutsal Vatan topraklarımızı her türlü saldırıdan muhafaza buyursun.”  diye konuştu. 


Anı defterini imzaladıktan sonra protokol üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektiren Vali Funda Kocabıyık, ardından Uşak Şehitliğini ziyaret etti. Uşak Şehitliğindeki programda Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından dua edildi. Daha sonra Vali Funda Kocabıyık, protokol üyeleri ile birlikte şehitlerin mezarlarına karanfil bırakıp dua etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER