Terör Saldırısında Ölen Demiryolu İşçileri Anıldı

Terör Saldırısında Ölen Demiryolu İşçileri Anıldı

Terör Saldırısında Ölen Demiryolu İşçileri Anıldı
banner628
Ankara’daki barış mitingine yapılan hain saldırıda hayatını kaybeden Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) üyesi 11 demiryolu işçisi, Adana Garı’nda sirenlerle anılarak, fotoğraflarının yer aldığı lokomotife karanfiller bırakıldı.
Siyah bayrağın asıldığı Adana Tren Garı’nda kurulan çadırda taziyeleri kabul eden grup, yaptıkları basın açıklamasında aralarında 11 BTS üyesinin de bulunduğu 97 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını lanetleyerek, sorumluların bulunmasını istedi. Ankara Tren Garı’na saldırının yapıldığı saat 10.04’te makinistlerin siren çalması ile grup saygı duruşunda bulundu. Daha sonra grup, pankartlarla tren garına giriş yaptı. Üzerinde Türk bayrağı ve saldırıda ölenlerin fotoğraflarının bulunduğu lokomotifin etrafında toplanan kalabalık şiirler okudu. Bu sırada ölenlerin çalışma arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.
Aralarında çeşitli sivil toplum kuruluşu yöneticisi ve milletvekillerinin de bulunduğu grup, daha sonra gözyaşları içerisinde üzerinde ölenlerin fotoğraflarının bulunduğu lokomotife karanfiller bıraktı. Bazı vatandaşlar lokomotifin fotoğraflarını çekerken, bazı vatandaşlar da teröre lanet okudu.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER