"Selahattin Demirtaş Gel Ispatla Bakalım, Gel Ispatla"

"Selahattin Demirtaş Gel Ispatla Bakalım, Gel Ispatla"

banner628
banner629
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın ölü sayısını kaos ortamı oluşturmak için yüksek açıkladığını belirterek, "Demokrasinin gereği, Türkiye Büyük Millet Meclisine gelmiş bir siyasi partinin genel başkanı "utanmadan sıkılmadan toplumsal paniği ve tahriği yükseltmek için" vefat eden vatandaş sayısını ısrarla yüksek söylüyor. Bu terör olayının amacına ve hedefine; yani birlik ve beraberliği bozmasına hizmet etmek için ısrarla diyor. Ölü sayısı 128 diyor. Hadi gel ispatla bakalım. Hadi gel ispatla bakalım” dedi. Bakan Müezzinoğlu, olaydan sonra kan anonsu yapan 2 kişinin de sağlıkçı olmadığını, bu kişiler hakkında soruşturma açıldığını bildirdi.
Yıldırım Belediyesi’nin Temenyeri Kapalı Pazar Alanı ve Otoparkı açılışına katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ilk olarak pazar alanının yanındaki taksi durağında taksici esnafla çay içti. Daha sonra Yıldırımlılara kazandırılan pazarın açılışına geçen Müezzinoğlu, Ankara’daki terör eylemlerine değindi.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yaptığı açıklamada toplumsal paniği yükseltmek için ölü sayısı 128 olarak belirttiğini ifade eden Müezzinoğlu, “Demokrasinin gereği, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gelmiş bir siyasi partinin genel başkanı, utanmadan sıkılmadan toplumsal paniği ve tahriği yükseltmek için vefat eden vatandaş sayımızı ısrarla yüksek söylüyor. Bu; terör olayının amacına ve hedefine yani birlik ve beraberliği bozmasına hizmet etmek için ısrarla diyor. Ölü sayısı 128 diyor. Hadi gel ispatla bakalım. Hadi gel ispatla bakalım” dedi.
TEDAVİYİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTILAR
Yine terör odaklarının amacına uygun hareket edenleri ve provokasyon yapanları da kınadığını belirten Müzzinoğlu, “Provokasyonlardan bir tanesi de o 2 saatlik acil yaşatabilme sürecinde kan anonsu yapanlardı. Kan ihtiyacımızın olmadığını ısrarla söylememize rağmen hastanelere olabildiğince kan bağışı için gelsinler, bizim yaşatmak için uğraştıklarımıza hizmet vermeyi engelleyerek oradaki ölüm sayısının artması için o 2 tane provokatör tespit edildi. Bu iki provakatörün biri Marmara bölgesinden olan sağlıkçı değildir. Basın ve medya eğitimi görmüş pravokatördür. Diğeri de Ankara ve hastane ile alakası olmayan Karadeniz’den gelmiş biridir. Oradaki amaçlardan bir diğeri ise oradaki ortamı tahrik ederek hizmetin aksaması ve ölü sayısının artmasıdır. "Ölü sayısı artsın ki biz bu milletin ayrışmasına karınca kararınca tuzumuz olsun" diyen hainlerdir. Bunlar birilerinin paralı maşalarıdır. Bunlarla gerekli hukuki işlemleri de başlattık” diye konuştu.
"BU ÜLKE, ÜST AKIL VE UYGULAYICILARINA BEDEL ÖDETECEK GÜÇTEDİR"
Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu kaydeden Bakan Müezzinoğlu, "Bu ülke, bu terör eylemini planlayan üst akıla ve uygulayıcılarına bedel ödetecek güce sahiptir. İnşallah en kısa zamanda milletimizin birlik ve beraberliği ile bu cinayetin ve terör eyleminin üstesinden hep birlikte geleceğiz. Bugün itibarıyla hastanelerimizde 131 hastamızın 51’i yoğun bakımda. İnşallah bu hastalarımızı da şifa ile hem sevdiklerine hem de insanımıza kazandırmanın mücadelesini sağlık camiamız ve hekimlerimiz veriyor. Bu milleti bölmek isteyenler bu milleti ayrıştırmak isteyenler bu milletin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenler asla başarılı olamayacaklardır. Farklı siyasi tercihlerimiz, dünya görüşlerimiz ve yaşam tarzımız olsa da biz aynı bayrağın mensuplarıyız. Aynı vatanın evlatlarıyız. Aynı Cumhuriyetin vatandaşlarıyız. Nasıl birlikte kurduysak bu Cumhuriyete birlikte sahip çıkacağız” dedi.
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER