MHP’li Adan: “Tuğrul’un Aldığı Karar Değersizdir”

MHP’li Adan: “Tuğrul’un Aldığı Karar Değersizdir”

MHP’li Adan: “Tuğrul’un Aldığı Karar Değersizdir”
banner282
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Tuğrul Türkeş’in partisine ve genel başkanına haber vermeden aldığı kararın bir değeri olmadığını söyledi. Celal Adan, Tuğrul Türkeş ile ilgili sorulara Tuğrul Türkeş’in soyadını söylemeden sadece ismini kullanarak cevap verdi.
Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, “Ar damarı çatlamış bir siyasal iktidar ile karşı karşıyayız” ifadelerini kullanan MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun MHP’ye yönelik sözlerini eleştirdi. Tuğrul Türkeş’in seçim hükümeti için bakanlık teklifini kabul etmesini sert sözlerle eleştirdi.
banner563
Davutoğlu’nun “Tarih sorumluluktan kaçanları yazacak” ifadesine cevap vererek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Sarayında düzenlediği muhtarlar toplantısına katılan muhtarların kendilerini ziyaret ettiğini belirten Celal Adan, “Muhtarlar heyeti bize geldi, ‘biz Cumhurbaşkanının sarayında tiyatro seyrediyoruz’ dediler. Devletin en yüce makamını meşrulaştırmak adına muhtarların önünde tiyatro oynayan bir Cumhurbaşkanını yazacak tarih. Eğer açıklamazlarsa ilerde açıklarız, biz 17-25 Aralık bakanlarının bir kısmı ile konuştuk, AKP kadrolarında 17-25 Aralık hırsızlık olaylarına inanmayan kimse yok. Ucu bir yere dayanacağı için bu bakanlardan hesap sormayan bugünkü aşağılık iradeyi yazacak tarih” dedi.
“TUĞRUL’UN ALDIĞI KARAR DEĞERSİZDİR”
Tuğrul Türkeş’in seçim hükümeti için bakanlık teklifini kabul etmesi ve sonrasında yaptığı açıklamaların sorulması üzerine Celal Adan, “Tuğrul’un aldığı karar değersiz bir karardır. Tuğrul’a yapılan teklif değersiz ve ahlaksızdır. Bunu değerlendirmeye değer görmüyorum. Genel başkanınıza, partinize haber vermeden alınan kararın hangi değeri olabilir. Bu değersiz olayı gündemden süratle düşürün. Türk milliyetçiliğinin tarih yazdığı bugünkü mücadelesinde Devlet Bahçeli’ye karşı yapılan saygısızlıktır. AKP’nin iktidarda kalmak için her metoda nasıl başvurduğunu biliyorsunuz, AKP iktidarını devam ettirsin diye HDP ile PKK ile işbirliği yaptığı ortadadır. Tuğrul’un gidişi değersiz, AKP’nin bu tip girişimleri ahlaksız ve değersiz” diye konuştu.
YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER