Erdemli’de Şehitler Anısına Kıckboks Şampiyonası

Erdemli’de Şehitler Anısına Kıckboks Şampiyonası

Erdemli’de Şehitler Anısına Kıckboks Şampiyonası
banner625
banner601
Mersin’in Erdemli Belediyesi tarafından bu yıl 2.’si düzenlenecek Profesyonel Kickboks Şampiyonlar Turnuvası, şehitler ve gaziler anısına gerçekleştirilecek.
Erdemli Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 2. Profesyonel Kickboks Şampiyonlar Turnuvası, 19 Eylül 2015 akşamı sahil bandı konser alanında düzenlenecek. Organizasyonda Hollanda, Fransa, Moldova ve İran’dan 7 sporcuyla Türkiye’den 7 sporcu karşı karşıya gelecek.
Turnuvayla ilgili açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, vatandaşlar tarafından ilgiyle izlenen Kickboks Şampiyonlar Turnuvası’nın bu yıl Gaziler Haftası münasebeti ile şehit ve gazilerin anısına düzenleneceğini bildirdi. Erdemli’deki tüm vatandaşların birlik, beraberlik ve huzur içerisinde yaşamasını amaçladıklarını ifade eden Tollu, bu çerçevede değişik etkinlikler düzenlediklerini kaydetti. Bu etkinliğin Erdemli’de 2. defa düzenlendiğine dikkat çeken Tollu, bu tür sportif faaliyetlere görev yaptıkları dönemde her zaman destek olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirterek, “Bu tür etkinlikler gençlerimizi uyuşturucu, kumar gibi kötü alışkanlıklardan korumaktadır. Çocuklarımızı zararlı çevrelerden bu şekilde koruyacağımıza inanıyoruz. Bu yüzden de hangi türü olursa olsun Erdemli Belediyesi olarak spora ve sporcuya destek veriyoruz” dedi.
Son günlerde yaşanan terör olayları ve protesto olaylarında vatandaşların sağduyu içerisinde olmaları gerektiğini vurgulayan Başkan Tollu, “Şehitlerimiz ve gazilerimiz anısına düzenlediğimiz bu programa tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER