CHP DAĞ TAŞ DİNLEMİYOR

CHP DAĞ TAŞ DİNLEMİYOR

CHP DAĞ TAŞ DİNLEMİYOR
banner282

14 Mart 2010 tarihinde seçilen CHP Uşak il Yönetimi, Uşak il sınırlarında bulunan tüm yerleşim yerlerini ziyaret etmekte kararlı görülüyor. Üç aylık bir sürede 50’yi aşkın köyü gezen CHP Yönetiminin son durağı, Uşak’ın Banaz İlçesine bağlı Büyük Oturak Beldesi oldu. Burada belde sakinlerinden köy çalışmaları hakkında bilgi alan CHP Uşak İl Başkanı İsmail Demirel, iktidara geldikleri takdire tarımda kullanılan mazot, ilaç tohum gibi maliyeti yüksek ürünlerden CHP İktidar olduğu takdirde, sıfır ÖTV alacaklarını açıkladı.

 

                           CHP DAĞ TAŞ DOLAŞIYOR

 Önümüzdeki günlerde olası Anayasa değişiklikleri ilgili halk oylaması hakkında vatandaşlara neden “hayır” demeleri gerektiğini ve CHP’nin politikalarını anlatmak için Uşak il sınırları içerisinde bulunan tüm yerleşim alanlarını dolaşmaya karalı olduklarını kaydeden CHP Uşak İl Başkanı İsmail Demirel’in son durağı Banaz ilçesine bağlı Büyük oturak beldesi oldu.

Büyük Oturak beldesindeki toplantıya; CHP Uşak İl Başkanı İsmail Demirel, il yöneticileri, Özgür Uğur, Mehmet Erdem, CHP Banaz Belediye Başkanı Tahsin Erdem, CHP Banza İl Genel Meclisi Üyesi Erdoğan Atasoy ve CHP Banaz İlçe Başkanı Aliattin Zeybek katıldılar.

 

    ÇÖZÜM CHP’DE

 Konuşmasına yine AKP Hükümetine çatarak başlayan CHP Uşak İl Başkanı İsmail Demirel, “Artık bu hükümet için deniz bitmiş kara görünmüştür. Yolun sonuna geldikleri için, işçinin, köylünün, memurun derdini unuttular. Varsa yoksa Anayasa değişikliği, İsrail, Efendiler, çok uzağa bakmayın. Halk burada çiftçi burada. Banaz’da Büyük oturak’ta inim inim inlemekte. Önce onların derdine bir çare bulun. 2002 de siz iktidara geldiğinizde çiftçinin tek borcu Ziraat Bankası’na olurdu. Şimdi, çiftçi, köylü en az iki, üç bankaya borçlu. Yetmedi. Tefeciye borçlandı. Bırak, ektiği ile karın doyurmayı, artık harcadığını bile alamıyor. Peki, bunlar neden oluyor? Hükümetin yanlış politikalarından” dedi.

banner563
Eski Maliye Bakanının çocuklarının ve bir çok AKP yandaşının gübre, tohum ithalatına  girdikleri için kayrıldıklarını ve tarım politikalarının yandaşların kar etmesi üzerine kurulduğuna değinen Demirel, “AKP Hükümeti 8 yıllık icraatı döneminde köy ve tarım politikalarında da eksen kaymasına neden olmuş, çitçiyi ve tarımı bitirmiştir.

CHP, Atatürk’ün kurduğu 85 yıllık bir partidir. Hayatın her alanında da politikaları ve çözüm önerileri vardır. Örneğin, Biz sizlerin desteği ile iktidara geldiğimizde, tarım sektöründe kullanılan, zirai ilaç, tohumluk, mazot ve akaryakıttan sıfır (0) ÖTV alacağız. Hükümet yandaşlarını zengin etmek için pırlantadan elmastan sıfır ÖTV almaktadır. Biz de onlardan ÖTV alacağız. Köylüden çiftçiden almayacağız.

Aile sigortası ile her evin kimseye muhtaç olmadan yaşamasını sağlayacağız. AKP gibi kendi yandaşlarımızı değil, halkı, işçiyi köylüyü düşünen politikalar uygulayacağız” ifadesini kullandı.

 UŞAK CUMHURİYET TARİHİNDE BORÇLANMADI

Uşak İl Genel Meclisi’nin haziran ayı toplantısında 6 Milyon TL borçlanma yetkisi almasını da eleştiren Demirel, “Uşak, il olalı nerdeyse 60 yıl oldu. Uşak, 60 yıllık tarihinde borçlanmadı. Şimdi niye 6 Milyon TL borçlanıyor? Çünkü, AKP’li İl genel Meclisi üyeleri Köylere Hizmet Götürme Birliği seçimlerinde bol keseden vaatlerde bulundular. Şimdi o vaatleri yerine getirmek, referandum ve seçim öncesi halka şirin görünmek için yıl ortasında borçlanmak istiyorlar. 2010 yılı bütçesi yapılırken aklınız neredeydi beyler? İl genel Meclisi2nin şimdi borçlanması demek, bütçesinden he ryıl iki buçuk milyon TL daha az harcaması demektir. Aynı şekilde, Mola Otel’in satışından gelecek üç buçuk milyon TL’yi de nereye harcayacaklarını bilemiyorlar. İl Genel Meclisi üyelerimizin bu konuda açtığı davanın dosyası kayboldu. Bu dosya bulunsun bu satışı da iptal ettireceğiz.

AKP, nin önündeki iki engel yargı ve CHP’dir. Yargıyı ele geçirmek için Anayasa değişikliği istemektedir. Yargının ele geçirilmesini istemiyorsanız, referandumda “hayır” oyu vermelisiniz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER