Başkan Karaosmanoğlu, Yeniden TDBB Başkanı

Başkan Karaosmanoğlu, Yeniden TDBB Başkanı

Başkan Karaosmanoğlu, Yeniden TDBB Başkanı
banner282
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İstanbul’da düzenlenen TDBB 4. Olağan Genel Kurulu’da 3. kez başkanlığa seçildi.
Dünya üzerinde yerel yönetimlerin ortak noktada buluştuğu önemli organizasyonlardan birisi olan Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) 4. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımın yaşandığı genel kurulda, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 3. kez başkanlığa seçildi. Yurt içi ve yurt dışından katılan üyelerin oluşturduğu genel kurulda açılış konuşması gerçekleştiren TDBB ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “4. Olağan Genel Kurulumuza, şehit düşen kardeşlerimizin acısıyla başlıyoruz. Dağlıca’dan ve Iğdır’dan gelen haberlerle, acı üstüne acı eklendi. Allah hepsine rahmet etsin. Mekanları cennet olsun. Aziz milletimizin, Türk Dünyasının başı sağ olsun. Vatan sağ olsun” dedi.
“TERÖRE KARŞI TEK YUMRUK OLMALIYIZ”
TDBB Başkanı Karaosmanoğlu konuşmasında, “Kültür coğrafyamızın en önemli sorunu olan teröre karşı ortak hareket etmek ve tek bir yumruk olarak buna ‘dur’ demek zorundayız. Türkiye’nin terörle mücadelesi sonuna kadar devam edecektir. Bu terör olaylarının amacı gönül coğrafyamızın kalkınmasını, gelişmesini istemeyenlerin istediği bir durumdur. Bizlerin mutlu olmasını istemiyorlar. TDBB bu amaçla önemli bir misyona sahiptir. Yerel yönetimlerin sorumlulukları vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaktır. İnsanı yaşat ki devletin yücelsin anlayışıyla hizmet edeceğiz. İnsan yaşıyorsa devletin bir anlamı olduğu gibi, insanın olmadığı yerde de devletin anlamı yoktur. Devlet, insan için vardır” şeklinde konuştu.
“İNANCIMIZDA İNSANA HİZMET ETMEK İBADETTİR”
Başkan Karaosmanoğlu, “TDBB olarak en önemli görevimiz gönül coğrafyamızda yaşayan insanımızın sağlıklı, mutlu ve daha onurlu hayata kavuşturmasıdır. İşte bu birlik çatısı altından bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıyoruz. Birbirimize ihtiyacımız var. Daha güçlü gönülden konuşmak için birbirimize ihtiyacımız var. İnancımızda hizmet etmek ibadettir. Bu inançla görevimizi ifa ediyoruz. Bütün tecrübe ve bilgilerimizi seve seve paylaşacağız. Emekleri geçen herkese ve bu birliğin kurucusu olan milletvekilimiz Erol Kaya’ya teşekkür ediyorum. Ben her zaman sizlere iletişim içinde olmayı tavsiye ediyorum. Daha çok bir araya gelerek, Birliğimizin amacı olan bütün gönül coğrafyamızda daha nasıl güzel hizmet ederiz, halkımızı nasıl mutlu ederiz derdimiz budur. Bunun için bir araya geliyoruz. Emeği geçen bütün kardeşlerimize teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
KOCAELİ’DEN DE KONGREYE KATILIM VARDI
TDBB 4. Olağan Kongresi’ne yoğun bir katılım yaşandı. Kocaeli’den kongreye ilçe belediye başkanlarından Adnan Köşker, İsmail Baran, Hüseyin Üzülmez ve İSU Genel Müdürü İlhan Bayram da katıldı. Seçilen TDBB yeni yönetim kurulu listesinde Mehdi Selimzade, Lokman Çağrıcı, Atila Aydıner, Yücel Çelikbilek, Ahmet Misbah Demircan, Selim Yağcı, Alaaddin Yılmaz, Semir Efendiç, Mümin İskender, Osman Zolan, Mehmet Keleş, Mehmet Sekmen, Adnan Köşker, İrfan Püsküllü, Altınok Öz, Hüseyin Üzülmez, Tahsin Babaş, Kırımbek Koşerbaev, Mustafa Ak, Mahmut Özçınar, Bakıt Rıspaev, Yaşar Bahçeci, Nikola Bakraceski, Burhanettin Kocamaz, Khaan Sharavkhaan, Tatiana Badan, Enver Yılmaz, Kenan Şahin, İsmail Erdem, Uğur İbrahim Altay, Mehmet Tahmazoğlu, Aydar Metşin, Hasan Can, Hilmi Türkmen ve Murat Aydın yer aldı.
YENİ YÖNETİM KURULUMUZ HAYIRLI OLSUN
TDBB yönetimi için oluşturan listenin, genel kurula gelen üyeler tarafından oylanarak seçilmesinin ardından bir teşekkür konuşması gerçekleştiren Birlik ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, “Yeni yönetimimiz gönül dünyamızın insanına hizmette başarılı olmasını diliyorum. Yeni yönetimimiz birliğimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Başkan Karaosmanoğlu ve TDBB üyeleri daha sonra ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Bu arada görev dağılımı gerçekleştirildi. Kongre öncesinde Osmanlı Belgelerinde 1. Dünya Savaşı ve 100. Yılında Çanakkale Zaferi belgeler sergisinin açılışı da yapıldı.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER