Başkan Ergün, “Bu Vatanı Şehit Ve Gazilerimize Borçluyuz”

Başkan Ergün, “Bu Vatanı Şehit Ve Gazilerimize Borçluyuz”

Başkan Ergün, “Bu Vatanı Şehit Ve Gazilerimize Borçluyuz”
banner601
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gaziler Günü olması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Türk milletinin sahip olduğu vatan sevgisi ve istiklal ruhunun tüm dünyaya örnek olduğunu belirten Başkan Ergün, kazanılan büyük zaferlerin temelinde, canlarını hiç çekinmeden veren şehitlerimizin ve gazilerimizin yer aldığını vurguladı.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Ergün mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlüğünü korumak için omuz omuza mücadele eden ve zor şartlara rağmen zaferler elde eden milletimizin, sahip olduğu vatan sevgisi ve istiklal ruhu tüm dünyaya örnek olmuştur. Tarihte bir örneği daha yaşanmamış olan Kurtuluş Savaşımızın zaferle neticelenmesinde, bu ruh ve vatan sevgisi vardır. Türkiye Cumhuriyeti de aynı ruh ve şuurla kazanılan o büyük zaferin, o sağlam temellerin üstünde yükselmiştir. Kazanılan büyük zaferlerin temelinde de canlarını hiç çekinmeden feda eden şehitlerimiz ile gazilerimiz yer almaktadır. Bu anlamda Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale Zaferi’nde, Kore’de Bosna-Hersek’te Kosova’da ve pek çok cephede bağımsızlık için kahramanca mücadele eden aziz şehitlerimiz ve gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinci içinde onların emaneti olan bu mukaddes toprakları ilelebet muhafaza etmek, Ay-Yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak da hepimiz için milli bir vazifedir. Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ve gazi unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü kutluyor, tüm gazilerimizin ellerinden öperek şükranlarımı sunuyorum.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER