Başkan Demirkol: Yeni Araçlarla Cadde Ve Bulvarlar Tertemiz Olacak

Başkan Demirkol: Yeni Araçlarla Cadde Ve Bulvarlar Tertemiz Olacak

Başkan Demirkol: Yeni Araçlarla Cadde Ve Bulvarlar Tertemiz Olacak
banner628
Şanlıurfa Haliliye İlçe Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Bahçelievler ve Cengiz Topel Mahalleleri’nde denetimlerde bulunarak vatandaşlarla görüştü. Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün araç filosuna kattığı granit silme ve vakumlu temizlik aracını da yerinde inceleyen Demirkol, “Bulvarlarımız, caddelerimiz evimizin içi gibi tertemiz olacak” dedi.
Başkan Fevzi Demirkol, sabahın ilk ışıklarında Başkan Yardımcısı Mehmet Selim Polatkan ve birim müdürleriyle birlikte ilk olarak Bahçelievler Mahallesi’ne geçti. Park Bahçeler, Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüklerinin çalışmalarını yerinde denetleyen Demirkol, vatandaşlarla da görüşerek taleplerini dinledi. Demirkol, sıkıntıların çözümü için de birim müdürlerine talimat verdi. Demirkol, beraberindekiler ile birlikte daha sonra Cengiz Topel Mahallesi’ne geçti. Burada yeni yapılacak çalışmalarla ilgili incelemelerde bulunan Demirkol, yapılacak düzenlemelerle ilgili de görüştüğü vatandaşlara bilgiler verdi.
“EVİMİZİN İÇİ GİBİ TEMİZ OLACAK”
Demirkol, son olarak Atatürk Bulvarı üzerinde Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün araç filosuna dahil ettiği araçları yerinde test etti. Granit temizlemede kullanılan aracın çalışmasını inceleyen Demirkol, yeni araçların Şanlıurfa’da ilk kez kullandığını ifade etti. Bulvar ve caddelerin belirli zamanlarda bu araçlarla temizleneceğinin altını çizen Demirkol, şunları kaydetti;
“Sabah itibariyle Bahçelievler Fatımatüz Zehra Camii çevresinde ve Cengiz Topel Mahallemizi inceledik. Ayrıca, Atatürk Bulvarı’nda daha önceden Şanlıurfa’da hiç kullanılmayan kaldırım silme ve vakumlu temizlik aracımızı test etme imkanı bulduk. Gayet güzel ve başarılı. Bundan sonrasında bulvarlarımız, caddelerimiz evimizin içi gibi tertemiz olacak. Belli zamanlarda yıkanacak ve silinecektir. Bu granit silme aracımız, kaldırımların tertemiz olmasını sağlayacaktır. Vakumlu araçla da, süpürmeyle alınamayan veya makineyle alınamayan küçük çöp parçalarını alacağız. Haliliye temiz olacak, tertemiz olacak. Haliliye için hep iyisi, hep yenisi diyoruz. Bugünde bir yeni ve bir ilk uygulamayı başlattık. Hayırlı olsun.”
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER