Başbakan Davutoğlu: “Soruşturmanın Selameti İçin Görevden Alındılar”

Başbakan Davutoğlu: “Soruşturmanın Selameti İçin Görevden Alındılar”

Başbakan Davutoğlu: “Soruşturmanın Selameti İçin Görevden Alındılar”
banner628
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara Emniyet Müdürü, İstihbarat Şube Müdürü ve Güvenlik Şube Müdürü’nün soruşturmanın selameti bağlamında görevden alındığını belirterek, “Saldırganların DNA testleri konusunda önemli gelişmelere ulaşıldı. Özellikle bir saldırgan ile ilgili detaylı araştırma devam ediyor” dedi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile ortak basın toplantısı düzenledi. Başbakan Davutoğlu burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ankara’da meydana gelen patlamaya ilişkin soruşturmanın geldiği noktayı değerlendiren Davutoğlu, “Terör saldırısı sonrasında yaptığımız bütün açıklamalarda vurguladığımız gibi bu konularda her türlü ihtimal göz önünde bulundurularak mutlaka bu saldırganlar tespit edilecek ve arkalarındaki güçler ortaya çıkarılacaktır. Görünen saldırganların ötesindeki bağlantıları titizlikle araştırıyoruz. Örgüt bağlantılarının ulaşabileceği noktalar neresiyse oraya kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Saldırganların DNA testleri konusunda önemli gelişmelere ulaşıldı. Özellikle bir saldırgan ile ilgili detaylı araştırma devam ediyor. Saldırı ile ilgili başka bazı irtibatlar konusunda da soruşturma derinleştiriliyor. Kim ne bağlantı üzerinden gerçekleştirmiş olursa olsun bu alçakça saldırıyı yapanları ortaya çıkarıp adalete teslim edeceğiz. Mutlaka bunu planlayanlar da cezalandırılacaktır” diye konuştu.
Başbakan Davutoğlu patlamanın ardından emniyet yetkililerinin açığa alınması ile ilgili bir soruya ise şöyle yanıt verdi:
“İdari soruşturmada da bazı ön araştırmalar yapıldı. Olayın gelişim seyri içerisinde herhangi bir idari anlamda zaaf söz konusu olmuşsa bu da inceleniyor. Soruşturmanın selameti bağlamında Ankara Emniyet Müdürü, İstihbarat Şube Müdürü ve Güvenlik Şube Müdürü açığa alındı. Türkiye bir hukuk devletidir ve demokratik hukuk devleti kuralların içerisinde hem hukuki hem idari soruşturma yürütülecektir.”
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER