UŞAK MHP BAŞVURDU YSK YASAKLADI

MHP Uşak İl Başkanlığının Başvurusu üzerine Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Uğur Işılak tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına yeniden uyarlanan "Dombra" şarkısının AK Parti tarafından propaganda şarkısı olarak kullanılmasını yasakladı.

UŞAK MHP BAŞVURDU YSK YASAKLADI
banner475
banner471

YSK  Domra şarkısının AK Parti tarafından propaganda şarkısı olarka çalınmasını yasaklayan Uşak İl Seçim kurulu kararını onayladı. Uşak İl Seçim Kuruluna başvuru MHP Uşak teşkilatı tarafındna yapılmıştı.

AK Parti YSK Temsilcisi Şeref Malkoç, Yüksek Seçim Kurulu`nun (YSK) Uğur Işılak tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına yeniden uyarlanan "Dombra" şarkısının AK Parti tarafından propaganda şarkısı olarak kullanılmasını yasakladığını açıkladı. Malkoç,  yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımızın programlarında çalınan `Dombra` müziğini AK Parti seçim otobüslerinde çalıyordu. Arkadaşlarımız Uşak`ta bu müziği seçim arabalarda çalmış, MHP`nin itirazı üzerine bu konu seçim kurulunda gündeme gelmişti. YSK bugün konuyu görüştü. Cumhurbaşkanının devletin birliğini ve beraberliğini temsil ettiği için ona ait olan bir müziğin herhangi bir siyasi parti, AK Parti tarafından kullanılamayacağına karar verdi" dedi.

 

 

banner482
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477