Korumalar MHP Binasında Gözaltına Aldılar

UŞAK`TA CUMHURBAŞKANI`NA SÖZLÜ VE İŞARETLE HAKARET ETTİĞİ İDDİA EDİLEN MHP Lİ KADIN PARTİ BİNASINA GİREN CUMHURBAŞKANLIĞI KORMALARI TARAFINDAN GÖZALTINA ALINDI

Korumalar MHP Binasında Gözaltına Aldılar
banner475
banner488

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Uşak programını tamamlayıp kentten ayrılmak üzereyken, MHP Uşak Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Seher Kayıhan, sözlü ve işaretle hakaret ettiği iddiasıyla parti binasında Cumhurbaşkanı korumaları tarafından gözaltına alındı.

  Edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın Uşak programı dahilinde Belediye ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanlığı`na ait otobüsle kentten ayrılırken Uşak caddelerinden geçtiği esnada, MHP Uşak İl Başkanlığı binasında bulunan İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Seher Kayıhan, otobüs parti binasının önünden geçerken Cumhurbaşkanı Erdoğan`a "sözlü ve işaretle" hakaret ettiği iddiasıyla Cumhurbaşkanı korumaları tarafından parti binasından alınarak emniyet müdürlüğüne götürüldü.

  Uşak Emniyet Müdürlüğü`ne götürülen Kayıhan’a, destek olmak için MHP İl Başkanı Ali Kurt, diğer yöneticiler ve partililerden oluşan bir grup emniyet binasına geldi.

  Güvenlik Şube Müdürlüğü`nde ifadesi alınan Seher Kayıhan, yarın adliyeye sevk edilmek üzere serbest bırakıldı.

  Emniyet Müdürlüğünden toplu halde MHP İl binasına geçen grup, parti binasında basın açıklamasında bulundu. MHP Uşak İl Başkanı Ali Kurt, Seher Kayıhan`ın Cumhurbaşkanı Erdoğan`a hakarette bulunmadığını, sadece partilerinin sembolü olan bozkurt selamı ile Cumhurbaşkanı`nı selamladığını belirtti. Kurt; “Gözaltı ve sonrasında yaşanılanlar hukuksuzluk. Sayın Cumhurbaşkanı`nın kentimize gelişinde parti binamızda Bozkurt işareti ile selamlanmasından daha doğal ne olabilir? Koruma polisleri adeta bir terör örgütünün hücre evine baskın yapar gibi parti binamıza girmiş ve yöneticimizi gözaltına almıştır" dedi.

  Serbest bırakılan Seher Kayıhan, kendisinden şikayetçi olan koruma polislerinden şikayetçi olarak; "Ben Cumhurbaşkanımızı Ülkücü selamı ile selamladım. Hakaret etmedim. Bir daha Uşak’a gelmesini istedim. Benim dediklerimi gürültüden dolayı duymadı" ifadelerini kullandı.

/resimler/2015-5/28/0114297697035.jpg

/resimler/2015-5/28/0114515353630.jpg

/resimler/2015-5/28/0115061447662.jpg

 

banner482
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477