Türel Altınova Yolunu İnceledi

Türel Altınova Yolunu İnceledi

Türel Altınova Yolunu İnceledi
banner425
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Altınova Yolu’nun ilk etap çalışmaları olan Havaalanı Kavşağı’ndan başlayıp Beşkonak köprüsüne kadar olan kısmının 29 Ekim tarihine yetiştirilmesi talimatını verdi.
Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya trafiğine çözüm getirecek projelerinden biri olan Altınova Yolu’nda çalışmalar aralıksız sürüyor. 3 etap halinde tamamlanacak yol Kepez üzerindeki Korkuteli Kavşağı’na bağlanacak. Fen İşleri Daire Başkanlığı Yapım İşleri Müdürlüğü Ekipleri Toptancı Hal- Havaalanı arasındaki ilk etabı tamamlamak için yoğun çalışma yürütüyor. Yol açma ve altyapı çalışmaları gece gündüz sürüyor.
TÜREL TALİMAT VERDİ
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yol çalışmalarını kurmaylarıyla birlikte yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Menderes Türel işçiler ile de görüşerek sohbet etti. Başkan Türel yolun 29 Ekim tarihine kadar bitirilmesi için talimat verdi.
ANTALYA YENİ BİR ÇEVRE YOLU KAZANACAK
Havaalanı yoluna alternatif olacak Altınova yolu 3 etap halinde tamamlanacak
Kepez üzerindeki Korkuteli Kavşağı’na bağlanacak. Toptancı Hal- Havaalanı arasındaki ilk etabı ve Göçerler ile Antalya Hal’i Beşkonak Köprüsü’ne kadar olan etabı büyükşehir Belediyesi yapacak. Altınova Yolu’nun Korkuteli Kavşağı’na kadar ulaşan Duacı’dan geçen 5 kilometrelik etabını ise Karayolları Bölge Müdürlüğü tamamlayacak.
Yol tamamlandığında Antalya yeni bir çevre yoluna kavuşacak. Burdur ve Korkuteli istikametinden gelen araçlar şehir içine girmeden havaalanına ulaşabilecek. Alanya istikametinden gelip sürücülerde bu yolu kullanarak Antalya’nın Burdur çıkışına şehir trafiğini görmeden gidebilecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner437

banner423