Şehitlerin İsimleri Meydan Ve Parklara Verilecek

Şehitlerin İsimleri Meydan Ve Parklara Verilecek

Şehitlerin İsimleri Meydan Ve Parklara Verilecek
banner425
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi, Eylül ayı toplantısında, Şehit Er Ömer Erüstün, Şehit Uzman Onbaşı Ahmet Bıçakçı ve Şehit Jandarma Çavuş Ökkeş Korkmaz’ın isimlerinin belirlenen meydan ve parklara verilmesini kararlaştırdı.
Belediyesi Meclisi Salonu’nda yapılan Eylül ayı meclis toplantısında, Afşin ilçesinde yeni düzenlenen meydana "Şehit Er Ömer Erüstün", Andırın ilçesine yeni yapılan parka “Şehit Uzman Onbaşı Ahmet Bıçakçı” ve Önsen Mahallesi’nde yapılacak olan yeni parka “Şehit Jandarma Çavuş Ökkeş Korkmaz” isminin verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Kahramanmaraş, 95 yıl önce 7’den 70’e birlik ve beraberlik ruhunu ortaya koyarak tarihte örneği görülmeyen bir direniş destanıyla, bayrağına ve namusuna uzanan kirli ellere karşı büyük bir kahramanlık sergileyerek vatanı, bayrağı ve istiklali için birçok evladını şehit verdi" dedi.
"Maraş bize mezar olmadan, düşmana gülizar olmaz” diyen Yörük Selim’i anımsatan Mehmet Erkoç, "Şehit evliyaların, Çakmakçı Said’lerin ve nice yiğitlerin yazdığı o destanının izinden giden gencecik kahramanlarımız, 95 yıl önce dedelerinin bir daha inmemek üzere gönlere çektiği, rengini şehitlerin kanından alan ay yıldızlı al bayrağımızı indirmemek için şehadete koşuyorlar. İstiklalimizi, İstiklal Savaşı’nda ve bugün, gözünü kırpmadan şehadete koşan bu gencecik şehitlere borçluyuz. Bu ülke, onların al kanları, düşman kurşunlarıyla delik deşik olan gencecik bedenleri üzerinde yükseldi. Atalarımızın geçmişte dirayet, cesaret ve basiret dolu eşsiz fedakarlıklarının anısını yaşattığımız gibi, bugün şehadet şerbeti içen, Şehit Er Ömer Erüstün, Şehit Uzman Onbaşı Ahmet Bıçakçı ve Şehit Jandarma Çavuş Ökkeş Korkmaz’ın isimlerini de şehrimizdeki meydan ve parklara vereceğiz" ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner437

banner423