Şanlı Zafer Drama Gösterisi Ve Türkülerle Dile Gelecek

Şanlı Zafer Drama Gösterisi Ve Türkülerle Dile Gelecek

Şanlı Zafer Drama Gösterisi Ve Türkülerle Dile Gelecek
banner475
banner471
Türk milletinin şanlı tarihlerinden bir tanesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yılı dolayısıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından bir program hazırlandı.
Şehir Tiyatrosu ve Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı işbirliğiyle 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir program düzenleniyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan programda Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu drama gösterisi sergilerken, Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı ise seslendireceği kahramanlık türküleriyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde yapılan kurtuluş mücadelesini bir kez daha yaşatacak. Gerçekleşecek olan program hakkında bilgi veren Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, “Hain terör saldırıları sonucu onlarca kahraman evladımızı şehit verdik. Yaşanan bu olaylar hepimizi derinden üzmüştür. Bu açıdan ülkemizin geçtiği hassas dönem dolayısıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yılı dolayısıyla düzenlediğimiz programlarda değişiklikte bulunduk. Eğlenceye yönelik programlar yerine Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatromuz ve Büyükşehir Belediyesi Konservatuarımızın işbirliğiyle hazırlanan programda Manisalılara, Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde yapılan kurtuluş mücadelesini drama gösterisi ve kahramanlık türküleriyle dile getireceğiz” diye konuştu.
Ustamehmehtoğlu sözlerine son verirken 30 Ağustos Pazar günü saat 20:30’da gerçekleşecek olan programa tüm Manisalıları davet etti.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477