Niğde’de 100 Bin Kişinin Çöpü Toplanıyor

Niğde’de 100 Bin Kişinin Çöpü Toplanıyor

Niğde’de 100 Bin Kişinin Çöpü Toplanıyor
banner475
banner471
Niğde’de Çevre kirliliğinin giderilmesi için hazırlanan proje kapsamında köylerde 100 bin kişinin çöpü toplanıyor.
Niğde Valisi Necmeddin Kılıç, “Niğde İli Köylerinde Çevre Kirliliğinin Giderilmesi” projesiyle Niğde’de düzenli olarak 100 bin kişinin çöpünün toplandığını söyledi.
Niğde Valiliği İl Özel İdaresi tarafından geçtiğimiz yıllarda başlatılan köylerde çöp toplama hizmeti kesintisiz olarak devam ediyor.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Vali Kılıç: “Köylerde artan yaz nüfusuna rağmen alınan tedbirlerle çöp toplama hizmetinde sıkıntı yaşanmıyor. “Niğde İli Köylerinde Çevre Kirliliğinin Giderilmesi” projesiyle Niğde’de düzenli olarak 100 bin kişinin çöpü toplanıyor. Yaz aylarında köy nüfusunda yaşanan artış nedeniyle bu sayının daha da artıyor.
Türkiye’ye örnek gösterilen ve Türkiye’de ilk kez Niğde’de Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın İdris Güllüce’nin katılımıyla start verilen projede kapsamında bugüne kadar köylerdeki çöp konteynırı sayısı da ihtiyaçlar doğrultusunda artırıldı. Bu projeyle kırsal alanlarda çevre kirliliğinin önlenmesi, bilinçli bir toplumun yaratılması, meydana getirilmesi ve sağlıklı bir yaşamı sağlamak adına önemli adımlar atıldı. Bu uygulama, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından pilot uygulama kapsamına alındı. Köy yerlerinde dağınık bir vaziyette atılmış çöpler ve tekniğine göre düzgün toplanmamış atıklar yer altı sularına karışarak kötü koku oluşturarak halk sağlığını tehdit etmekteydi. Uygulanan proje ile Niğde İl Özel İdaresi hizmet ağı içerisinde olan tüm köylerimizin çöpleri düzenli olarak toplanmakta ve toplanan çöpler Niğde Katı Atık Birliğimize getirilmektedir” diye konuştu.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477