Manavgat Arıtmada Sona Yaklaşıldı

Manavgat Arıtmada Sona Yaklaşıldı

Manavgat Arıtmada Sona Yaklaşıldı
banner425
Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından Manavgat’ta yaşanan çevre kirliliği ve koku sorununu bitirmek için inşaatına başlanan Atıksu Arıtma Tesisi’nde sona yaklaşıldı. Çalışmalar ile Manavgat Atık Su Arıtma Tesisi’nin kapasitesi 50 bin metreküpten 75 bin metreküpe çıkarılıyor.
Büyükşehir Belediyesi Antalya’nın önemli turizm ilçelerinden olan Manavgat’ta son yıllarda yaşanan çevre kirliliği ve koku sorunlarını çözmek için hummalı çalışmalarını sürdürüyor. ASAT Genel Müdürlüğü Büyükşehir Yasasıyla birlikte dev yatırımlar yaparak koku sorunlarını çözüme ulaştırıyor. Manavgat ve Kumköy Atıksu Artıma Tesisleri’nde gerçekleşecek kapasite artırımı ve koku giderme sistemleriyle Manavgat son yıllarda yaşadığı sıkıntılardan kurtulacak.
TAM OTOMASYON SCADA SİSTEMİ GELİYOR.
Manavgat Atıksu Arıtma Tesisi’nin günlük kapasitesi 50 bin metreküp kapasiteden 75 bin metreküpe çıkarılıyor. 100 bin metreküp yeni ön arıtma, çamursuzlaştırma ve koku giderme sistemleri de tesise ilave ediliyor. Diğer arıtma tesislerinde de uygulanmaya başlanacak yeni scada otomasyon sistemleri da tesise kazandırılıyor. Manuel çalışan tesislerdeki çalışmalar bittiğinde tam otomasyon scada ile kendi için de iç senaryosuyla çalışacak tesisler haline gelecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner437

banner423