Kayaağıl’da Olumlu Gelişmeler Sürüyor

Uşak Belediyesi Kayaağıl Termal Merkezi’nin gelişmesi için bir olumlu adım daha attı.

Kayaağıl’da Olumlu Gelişmeler Sürüyor
banner475
banner488

 Vatandaşların en çok sıkıntı çektikleri sosyal mekanlar ve alışveriş mekanları konusunda bir aşama daha geçildi. İhalesi gerçekleştirilen market restoran ve sosyal alanların temeli atıldı.

Uşak Belediyesi’nin marka olma hedefiyle çalışmalarına ara vermeden devam ettiği Kayaağıl Jeotermal Merkezi’nde gelişmeler devam ediyor. Bakım ve onarım çalışmalarının ardından vatandaşları beklentilerini karşılayan tesisler için projelerine hız veren Uşak Belediyesi yeni apartlar konusunda da bitirmeye yaklaştı. Apartlarda kalan ailelerin market, restoran ve sosyal mekan sıkıntılarını bilen Belediye bu konuda da temel atarak çalışmaların startını verdi. 

İstekleri karşılıyoruz

Tesislerde inceleme yapan ve konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “ Jeotermalde hergün bir önemli adım daha atıyoruz” dedi.

Termalden faydalanan herkesin fikirlerini referans alarak çalışmalara yön verdiklerini vurgulayan Cahan, “Kentimizin marka değerlerinden birisi olan jeotermalimizi en iyi noktalara getirmek ve bu konuda adından söz ettiren şehirler ile yarışabilmek adına çalışmalarımız devam ediyor. Biz göreve gelmemizin akabinde öncelikle tesislerimizin eksikliklerini gördük ve vatandaşlarımızın hak ettiği bir tesisi yapmak için kolları sıvadık. Bu konuda hedefimizi gerçekleştirdikten sonra daha çok vatandaşımız faydalansın diye yeni apartların yapımına başladık. Bu konuda ise sona yaklaştık. Şimdi ise hemşehrilerimizin ve misafirlerimizin restoran, kafeterya ve sosyal alan ihtiyacını karşılamak için başlattığımız çalışmada temel atma aşamasını geçtik. Bu nedenle mutluyuz” diye konuştu.

Termal konusunda projeler hazırladıklarını söyleyen Cahan projelerin kente olumlu kazanımlar sağlayacağına dikkat çekti.

Rekabet edeceğiz

Termalin geleceği ve planları hakkında da bilgi veren Cahan, “İlimizde termal ile ilgili uzun vadeli projelerimiz söz konusudur. Biz inanıyoruz ki projelerimiz kentimizin geleceğine olumlu yansıyacak ve her yönü ile ilimiz kazanacaktır. İlimizde devletimizin yapacağı ve çalışmaları son hızı ile devam eden çevre yolu tanınırlığımızı arttıracaktır. Ayrıca gelecek zamanda yapmayı düşündüğümüz büyük sağlık öncelikli otelimiz özel müteşebbisi ilimize çekecek ve konu hakkında küme başlatacaktır biz termalimizin popülaritesinin artması için yapacağımız aqua park ile daha çok misafiri tesisimize çekeceğiz. Bütün bu yaptıklarımız hemşehrilerimizin farklı illere gitmesinin önüne geçecek ve daha çok insan çekecektir” konuşarak sözlerine son verdi. 

/resimler/2015-5/14/1002386504094.jpg

 

/resimler/2015-5/14/1002568535716.jpg

/resimler/2015-5/14/1003119473548.jpg

/resimler/2015-5/14/1003312286321.jpg

/resimler/2015-5/14/1003497443112.jpg

banner482
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayşe sayın
ayşe sayın - 4 yıl Önce

vay be başkan olalı 1 yılı aşkın süre geçti. uşak ili için hala bir yatırım yenilik keşfedemedi. ali erdoğan sağolsun halı-kilim atölyesi-tarihi evler-ekmek fırını-kayağıl termal tesisi v.sv.s ali erdoğan ın icatlarıydı. bu başkan ise hala şehre 1 çivi bile çakamadı daha.ALİ ERDOĞANIN YAPTIKLARIYLA HERGÜN BOY BOY POZ VERİP RESİM ÇEKİLME MERAKLISI BAŞKACA İCATI YOK.BUNLARI ZATEN UŞAK HALKI ALİ EDOĞANIN ESERLERİ OLDUĞUNU BİLİYOR. SİZİN İCATLARINIZ DEĞİL. SİZİN İCATINIZ HERGÜN BOŞ BOŞ POZ VERİP RESİM ÇEKİLME TELAŞI. UŞAK HALKI SİZİ TANIMASINI İSTİYORSANIZ ŞEHRE ÇİVİ ÇAKIN. HİKAYELERİNİZ BOŞ VAATLERİNİZ BİZİ İLGİLENDİRMİYOR. ŞİMDİYE KADAR O KADAR ÇEKİLMİŞ POZ FOTOĞRAFA ÖDEDİĞİNİZ PARAYLA UŞAKTA FAKİR FUKARAYA VEYA BAŞKA BİR YENİLİK YAPABİLİRDİNİZ.BAŞKAN BU POZLAR HERGÜN BASIN İŞLERİ BOŞ İŞLER. İCRAAAT İSTİYORUZ.

SIRADAKİ HABER

banner477