Hobi Bahçesi Engellilere Terapi Oluyor

Hobi Bahçesi Engellilere Terapi Oluyor

Hobi Bahçesi Engellilere Terapi Oluyor
banner471
Büyükçekmece Belediyesi Engelliler Eğitim İş ve Spor Merkezi kapsamında kurulan hobi bahçeleri engelli vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.
Gökkuşağı Engelli İzci Kulübü üyeleri hobi bahçelerine kendi elleriyle diktikleri meyve ve sebzeleri yine kendi elleriyle toplayıp, tüketebiliyorlar. Engelliler Eğitim İş ve Spor Merkezi hobi bahçelerine bu yıl içinde ektikleri sebze ve meyvelerin mahsullerini toplamaya başlayan engelliler aynı zamanda da bir nevi terapi oluyor.
banner521
Hobi bahçesinde domates, patlıcan, biber, salatalık, çilek gibi sebze ve meyveler yetiştiren engelliler kendi ürettikleri mahsulleri yine hep birlikte tüketmenin mutluluğunu da yaşıyor.
"ONLARIN YÜZÜ HEP GÜLSÜN"
Büyükçekmece Belediyesi Engelliler İş ve Spor Merkezi’nin Türkiye’nin en özel engelli merkezlerinden biri olduğunun altını çizen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Engelli çocuklarımız hobi bahçesinde boş zamanlarını faydalı bir şekilde değerlendirme imkanı buluyorlar. Kendi yetiştirdikleri mahsulleri toplamanın ve birlikte tüketmenin mutluluğunu yaşıyorlar. Bu yolla çocuklarımız hem terapi oluyor, hem de kendilerine olan güvenleri de artıyor. Böylece yüzleri hep gülüyor. Onların yüzü hep gülsün istiyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER