Bitlis’in LYS Birincisi Ahlat Oldu

Bitlis’in LYS Birincisi Ahlat Oldu

Bitlis’in LYS Birincisi Ahlat Oldu
Bitlis’in Ahlat ilçesinde bu yıl Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu önderliğinde başlatılan "Eğitimde Yeni Eylem Planı" başarılı sonuçlarını gösterirken, 2015 LYS’de ise Ahlat 23 puanlık bir artış göstererek Bitlis genelinde en yüksek puan alan ilçe oldu.
banner457
2015 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre Ahlat ortalama 197,562 puanla geçen seneye göre 23 puanlık bir artış ile il genelinde birinci oldu. 2014 LYS sonuçlarına bakıldığında Bitlis il merkezi 186,799 puanla birinci, Tatvan ilçesi 178,284 puanla ikinci olurken, Ahlat ise 174,937 puanla üçüncü olmuştu. 2015 LYS sonuçlarına göre 197,562 puan ve 23 puan gibi önemli bir sıçrayışla il merkezi ile diğer ilçelerin önünde Ahlat’ın birinci olması memnuniyetle karşılandı.
Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, hedeflerinin Ahlat’ı Bitlis’in yanı sıra bölgede en başarılı ilçe konumuna getirmek olduğunu söyledi. Kaymakam Tekbıyıkoğlu, "Ahlat 2015 LYS sonuçlarına göre il genelinde birinci olmasına rağmen olması gerektiği yerde değildir. Hedefimiz bölgemizde en başarılı ilçe olmaktır. Bu sene ilçemizde gösterilen performanstan memnunum. Bir uzun yokuşun başlarındayız ve adımlarımızı istikrarlı ve sağlam atmaya çalışıyoruz. Bu yıl gösterilen başarıdan dolayı başta Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden ile milli eğitim idarecileri olmak üzere öğretmen, öğrenci ve öğrenci velilerine teşekkür ederim” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER