ATAMASI YAPILMAYAN

ATAMASI YAPILMAYAN

ATAMASI YAPILMAYAN

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu Türkiye Değişim Hareketi Uşak İl Başkanı Gökhan Ulusoy’u ziyaret etti.

Türkiye’de atama bekleyen öğretmenlerin bir araya gelerek oluşturduğu Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu ilk olarak Ankara’da geçtiğimiz günlerde kuruldu. Uşak Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu’da 170 öğretmen adayı ile oluşturuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın konu hakkında açıklamalarını umut verici olarak nitelendiren Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu Uşak Temsilcileri Kemal, Funda ve Elif isminde üç öğretmen adayı,  Türkiye’nin eğitime ayırdığı payın %14 lerden %4,5 oranına düştüğünü ve bu konuda yapılan girişimlerin adeta bir  ticari zihniyetle yapıldığını belirterek, öğretmen olmayan kişilere vekil öğretmenlik adı altında görev verildiğini bu sayede devletin kendince tasarrufa gittiğini ancak bununda eğitimdeki kalitenin düşmesine sebep olduğunu belirttiler.

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu Uşak Temsilcileri 24 Kasım  Öğretmenler Günü’n de seslerini yetkililere duyurmak için Ankara’da olacaklarını Türkiye’nin diğer yerlerinden gelen ve atama bekleyen öğretmenler ile birlikte Platformun  bir araya geleceğini belirttiler. Ayrıca halen atama bekleyen öğretmenlerinde kendilerine destek vererek platform içinde yer alması çağrısında bulunan Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu Uşak Temsilcileri, Uşak Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu adında bir facebook grubu kurduklarını ayrıca
www.ayop.biz  web adresi ile kendilerine destek verecek olan halkımızın ve halen atama bekleyen diğer öğretmenlerin bu adresler vasıtası ile kendilerine ulaşabileceklerini söylediler…

Türkiye Değişim Hareketi Uşak İl Başkanı Gökhan Ulusoy ile bir araya gelen Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu temsilcileri sorunlar konusunda kısa bir görüş alışverişinde bulundular.

Konu hakkında açıklama yapan Türkiye Değişim Hareketi Uşak İl Başkanı Gökhan Ulusoy, eğitim konusunda yıllardan beri Türkiye’de yeterince yatırımın yapılmadığını, geçmişte ve günümüzde halen konunun kanayan bir yaradan ziyade neredeyse adeta bir kansere dönüşerek yurdun eğitim seviyesinin giderek düştüğünü ve kalitesiz bir eğitim verilerek meselenin dershaneler ve özel okullara paslandığını belirtti. Ayrıca eğitiminde özelleştirilerek  ticari bir rant aracı haline getirildiğini belirten Gökhan Ulusoy konunun takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

Türkiye Değişim Hareketi Uşak İl Başkanlığı olarak,  öğretmenlerimizin oluşturduğu Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu’na destek  vereceklerini belirten Gökhan Ulusoy konunun bir an önce Milli Eğitim Bakanlığı ve ilgili diğer bakanlıklar ile birlikte Başbakanlık nezdinde meclis bünyesinde diğer siyasi partiler ile birlikte acilen ele alınması gerektiğini ve halkın ortak bir sorunu haline gelen eğitim  sisteminin iyileştirilmesi için gerekli çalışmaların bir an önce ele alınması gerektiğini belirtti. Ulusoy, yaptığı açıklamada eğitim konusunda tasarrufa giden bu zihniyeti anlayamadığını, toplumu köleleştirmenin yolunun  eğitimsiz kitleler oluşturmaktan geçtiğini belirterek AK Parti iktidarını sert bir dille eleştirdi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER