VALİ DEMİR EŞME'DE, BAŞKAN KAYMAKAM VE MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Eşme ilçesine giden Vali Salim Demir, köy muhtarlarıyla bir araya gelerek istişarede bulundu.

VALİ DEMİR EŞME'DE, BAŞKAN KAYMAKAM VE  MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
banner604
banner601

İlçedeki bir düğün salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Salim Demir'in yanı sıra İlçe Kaymakamı Ozan Gazel, Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Yavuz Yaşa, daire müdürleri ve muhtarlar katıldı. 
Toplantıda konuşan Vali Salim Demir muhtarların vatandaşla devletin buluştuğu birinci kapı olduğunu kaydetti. 

Vali Demir konuşmasına şöyle devam etti, "Vatandaşın, devlette en yakın kapısı olan muhtarlarımız bu hizmeti canla başla yürütüyorlar. Biz de muhtarlarımızla beraber olup bu hizmeti takip etmeyi önemli görüyoruz.  Şu anda devletimizin hem kırsal kalkınma hem diğer hizmetlerle ilgili yapılan ve yapılmakta olan çok önemli faaliyetleri var. Ancak artık dünya küçüldü, dünyadaki bütün gelişmeler bizi de ilgilendiriyor. Daha da önemlisi  Türkiye Cumhuriyeti Devleti artık özgüvenle, dünyada söz sahibi bir devlet olmak için faaliyetlerini ve hizmetlerini arttırarak devam ettiriyor. Dolayısıyla bu kapsamda bizler de mutlaka çok çalışmalıyız, hizmetlerimizi takip etmeliyiz.  Hizmetlerin yerine gelmesi ve yenilerinin yapılması için işimizi takip etmemiz şart. Bu kapsamda muhtarlarımızın da köylerindeki, mahallelerindeki Eşmeli hemşerilerimizle birlik ve beraberlik içerisinde değerlendirerek hizmet taleplerini bizlere ve ilgili kurumlara ulaştırması gerekiyor. Eğitim, sağlık, altyapı, içme suyu,ulaşım her ne konuda olursa bize iletildiğinde ilgili kurumlar bu talepleri değerlendirerek yatırım programına dahil edeceklerdir" dedi. 
 
Yapılan bu hizmetlerin korunmasının önemli olduğuna dikkat çeken Vali Demir, "Hizmetler marifeti iltifata tabidir, esası kapsamında kıymetinin bilinmesi gerekir. Öyle olduğu zaman bu hizmeti yapanların hizmetleri  daha anlamlı bir hale gelecek, hem de şevkle yeni hizmetler üretecekleridir. Eşme ilçemizin çok güzel özelliklerinden bir tanesi de Eşme Kilimimiz. Hepimizin malumu el sanatları ekonomik gelişmelerle beraber sanayi üretimlerine karşı farklı bir konumda yer alıyor.  Makine imalatları hem ekonomik olduğu için hem de ulaşımı kolay olduğu için el sanatlarının önüne geçmiş gibi gözüküyor ancak biz kültürümüzü korumak için yeniden el sanatları ile ilgili de çalışmalarımızı yaparak hem istihdam anlamında hem kültür değerlerimizin koruması anlamında onlara sahip çıkmaya devam edeceğiz" diye konuştu. 
 
Vali Salim Demir, konuşmasının ardından muhtarların sorunlarını dinledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 11:06

Kazım ŞEN

banner600
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER