Ek Sınav Kayıt Tarihleri Açıklandı

Ek Sınav Kayıt Tarihleri Açıklandı

Ek Sınav Kayıt Tarihleri Açıklandı
banner282
İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, ek sınav kayıt tarihlerinin belirlendiğini bildirdi.
İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, "Ek sınava Açık Öğretim Lisesi Yurt Dışı Programına, Açık Öğretim Lisesine ve Mesleki Açık Öğretim Lisesine kayıtlı öğrencilerden toplam dönemi; 8 ve üzerinde olan öğrencilerden öğrencilik durumu; aktif, donuk ve silik olan bütün öğrencilerimiz başvurabileceklerdir" ifadesinde bulundu.
İl Milli Eğitim Müdürü Çandıroğlu, "Ek sınav 12 Eylül 2015 tarihinde, İlimizde iki oturum şeklinde yapılacaktır. Ek sınavda öğrencilerimiz en fazla 35 kredilik dersten sınava girebileceklerdir. Ek sınav için başvurular 27-31 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. Ek sınava başvuracak öğrencilerimiz ilgili banka şubelerine belirtilen tarihler arasında (T.C Ziraat Bankası, T.C. vakıflar Bankası, T.C. Halk Bankası ) T.C kimlik numarası ile 20 TL ek sınav başvuru ücretini mutlaka ek sınav için açılan hesaba yatıracaklardır. Ek sınav ücretini yatıran öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek ek sınav kayıt yenilemelerini yaptıracaklardır.(Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri ek sınav için kayıt yenilme işlemlerini, yüzyüze eğitim gördükleri Meslek Liselerinden yapacaklardır.)
Ek sınav başvuru işlemi yapan öğrenciler 31 Ağustos 2015 tarihi mesai bitimine kadar sınavına girecekleri dersleri ve sınava gireceği merkezi mutlaka sistem üzerinden seçmeleri gerekmektedir" dedi.
YORUM EKLE
banner534
SIRADAKİ HABER