ÜFTADE OKULLARINDAN BAŞARI ÜSTÜNE BAŞARI

ÜFTADE OKULLARINDAN BAŞARI ÜSTÜNE BAŞARI

ÜFTADE OKULLARINDAN BAŞARI ÜSTÜNE BAŞARI
banner282

Adını sıkça akademik başarılar ile  LYS’ de Türkiye birinciliklerinde, Olimpiyat madalyaları ile   SBS Sınavlarında aldıkları dereceler ile  kitap okuma organizasyonları ve sosyal yardım kampanyalarında duyduğumuz  Üftade Eğitim Kurumları son yıllarda almış oldukları sportif başarılar ile de göz kamaştırıyor.

Geçen sene Tekvando da Türkiye Şampiyonu çıkaran, futbol ve basketbol da Uşak şampiyonu  olan Üftade ilkokulu, ortaokul ve lisesi  bu sene  2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında Basketbolda ve diğer branşlarda yine şampiyonluğa ulaştı.

Bu sene Milli Eğitim ile  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl  Müdürlüğü’nün organize etmiş olduğu okullar arası basketbol müsabakalarında Üftade Koleji takımları  katıldıkları tüm kategorilerde şampiyon oldu. 

Liseler arası basketbol müsabakalarında Spor Lisesi ile final oynayan Üftade 60-51 ile rakibini geçerek şampiyonluğa ulaştı.

Yıldız Erkeklerde ise Bedriye Kadir Uysal Ortaokulu Finalde 47-45 yenerek şampiyon oldu.

Yıldız kızlarda ise tek devreli lig usulüne göre yapılan müsabakalarda rakiplerini geçerek şampiyonluğa ulaştı.

 Küçük erkeklerde tek devreli lig usulüne göre yapılan maçlardan tüm rakiplerini yenerek nağmağlup şampiyon oldular. 

 Ayrıca Karetede 2 Uşak Birinciliği , Kort tenisinde Uşak birinciliği elde eden Üftade Eğitim Kurumları öğrencileri sadece akademik başarılarda değil sportif başarılarda da Uşak’ta şampiyonlukları kimseye bırakmıyor.

Üftade Eğitim Kurumları Okul Müdürleri Cemalettin BAŞTUĞ  ve Mustafa TAŞKIRAN alınan bu şampiyonluklardan dolayı Beden Eğitimi Zümresi ve takım çalıştırıcılarını ve öğrencilerinin hepsini canı gönülden tebrik ettiler.

Alınan şampiyonlukların tesadüf değil sistemli bir çalışmanın ürünü olduğunu belirten lise okul müdürü Taşkıran eğitime yaptıkları yatırım kadar spora ve sanata da yatırım yapmaya devam edeceklerini belirttiler.  

Ortaokul  Müdürü Baştuğ da Okul olarak hedeflerinin Uşak ilinden Milli Takımlara sporcular yetiştirmek olduğunu belirtti . Bu hedef  içinde okul kampüsünde spor alt yapısını oluşturduklarını, spor salonu , kapalı halı saha ve tenis kortunun tam kapasite çalıştığını ve ülkeye sporcu yetiştirmek için tüm olanakları kullandıklarını belirtti. 

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER