İYİ PARTİ UŞAK MERKEZ İLÇE BAŞKANI HAKAN SAVAŞ'A SİLAHLI SALDIRI

banner601

Son günlerde Uşak Belediyesinin eski yöneticilerini yolsuzlukla suçlayarak savcılığa 11 tane şikayette bulunan İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş silahlı saldırıya uğradı. Silahlahın namlusunu gören Hakan Savaş son anda eğilince kurşun aracın camını paramparça etti.

Saldırı anını son anda fark eden Savaş, başını eğip kendini koruyarak olayı yara almadan atlattı.

Uşak’ta ki şok olay  Hacıkadem Kavşağı'nda akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş aracıyla ışıklarda beklerken başka bir araçla yanına yaklaşan henüz kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından üzerine ateş açıldı. Durumu son anda fark eden Savaş, başını eğip kendini koruması sonucu olayı yara almadan atlattı. Şüpheli veya şüpheliler ateş edip kaçtıktan sonra durumu emniyet güçlerine bildiren Savaş, ardından ifadesi alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Emniyet müdürlüğü çıkışında kısa bir açıklama yapan Hakan Savaş olayın ayrıntılarını ifadesinde anlattığını ve pazartesi günü basın toplantısı düzenleyeceklerini söyledi.

Olayı haber alan İYİ parti İl Başkanı Şener Toköz ve İYİ Partililer de olay yeri ve Emniyete giderek Hakan Savaş’a geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Hakan Savaş son günlerde Eski Belediye Başkanı Nurullah Cahan ve sorumlular hakkında yolsuzluk iddialarında bulunmuş ve savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER