AK Parti Köy muhtarlarının sorunlarını ve isteklerini dinledi

AK Parti Köy muhtarlarının sorunlarını ve isteklerini dinledi

AK Parti Köy muhtarlarının sorunlarını ve isteklerini dinledi

AK Parti İl Başkanlığı tarafından Öğretmenevinde düzenlenen yemekte merkez ilçeye bağlı köy muhtarlarının sorunları masaya yatırıldı. Yemeğe AK Parti Uşak Milletvekili Mustafa Çetin, AK Parti İl Başkanı Hilmi Alper, İlçe Başkanı Nuri Demir, İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, Merkez İl Genel Meclisi Üyeleri Mehmet Atasorkun ve Verdi Cengiz ve merkeze balı 89 köy muhtarı katıldı.

2003 – 2008 yılları arasında köylere yapılan ve yapılamayan yatırımlar üzerinde görüşmek için toplandıklarını belirten AK Parti İl Başkanı Hilmi Alper KÖYDES projesi ile birlikte başlayan köylerdeki dev yatırım çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

Uşak köylerinin 2003 yılından buya büyük yatırımlarla kalkındığına dikkat çeken Başkan Alper, “AK Parti hükümeti olarak köylerimize ve köylümüze verdiğimizi değeri yaptığımız yatırımlarla ortaya koyuyoruz. Artık İlimizde çok büyük sorunu olan köyümüz kalmadı. Su ve yol sorunu biten köylerimizde artık çeşitli projeler geliştirerek yaşam düzeyinin gelişimini sağlamak için yoğun mesai harcıyoruz. Köylerimizin tamamına yakınında yol ve su problemini ortadan kaldırmış bulunuyoruz. Bununla birlikte köy meydanlarındaki düzenlemeler, köy içi düzenlemeleri ile köylerimizin daha modern bir yerleşim alanı haline getirmeye çalışıyoruz. Ancak AK Parti hükümetine kadar yatırım görmeyen köylerimizin sıkıntılarını da bir kalemde düzeltemeyiz. Ben bize gösterdikleri sabır ve desteklerinden dolayı tüm köyde yaşayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yol  ve su problemlerinin yanı sıra tarım alanında da hükümetin destekleri ile köylüyü kalkındırdığını belirten AK Parti Uşak Milletvekili Mustafa Çetin, “AK Parti hükümetinin tek amacı halka hizmettir. Bunun içinde 24 saat görev başındayız. Yöremizin eksiklerinin giderilmesi halkımızın, devletin desteğini hissetmesini sağlamaya çalışıyoruz. Köylümüzün kalkınması için her türlü çalışmayı hayata geçiriyoruz. Herkes verimli çalışmak zorunda, kaynaklarımızı heba etme lüksümüz yok. Bunun içinde samimiyetimizle çalışıyoruz” dedi.

Muhtarlar ile sürekli iletişim halinde olduklarını ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, “Hükümetimizin KÖYDES projesini başlatması ile yolsuz ve susuz köy kalmasın parolası doğrultusunda çıktığımız yatırım yolculuğunda artık büyük bir başarı elde ettik. Bundan sonraki hedefimiz kanalizasyonsuz köy kalmasın şeklinde olacağına inanıyorum. Sadece yol ve su değil köylerimizin diğer sorunları üzerinde de çalışma yaptığımız ve köy içi düzenlemeleri, arazi yolu çalışmaları ve diğer yatırımlar ile köylerimizin kalkınmasına ve gelişmesine büyük katkı sağladığımıza inanıyorum” dedi.

Toplantı sonunda AK parti İl Başkanı Hilmi Alper muhtarların sorunlarının ve isteklerinin rapor haline getirilerek hem milletvekillerine hem de il genel meclisine gönderileceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER