Türk-iş’in Sendika Başkanları Vali Tuna’yı Ziyaret Etti

Türk-iş’in Sendika Başkanları Vali Tuna’yı Ziyaret Etti

Türk-iş’in Sendika Başkanları Vali Tuna’yı Ziyaret Etti
banner475
banner471
Vali Güngör Azim Tuna, Türk-İş Konfederasyonu’na bağlı sendika başkanlarını makamında kabul etti.
Ziyarete; Türk-İş İl Temsilcisi Nejat Kılıç, Türk Harb-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Şenol Yılmaz, Türk Maden-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Yılmaz Ayrancı, Kristal- İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Erdal Akyazı, Türk Metal Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Orhan Demir,Türk Yol-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Mehmet Kılınç, Şeker-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Cengiz Ünder, Tek Gıda-İş Sendikası Eskişehir Şube Sekreteri Yılmaz Taşpınar, Demir Yol-İş Sendikası Eskişehir Şube Sekreteri Ramazan Uysal ve Tez Koop-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Recai Ilgın katıldı.
Nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tuna, sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çekti. Son dönemde yaşanan terör olaylarına da değinen Vali Tuna, Türk milletinin birlik ve beraberliğini kimsenin bozamayacağını söyledi. Dünyanın neresinde olursa olsun Türk milletinin barış ve huzur içinde yaşadığını vurgulayan Vali Tuna, bin yıldır bu topraklarda insanların kardeşçe yaşadığını kaydetti. Şehit haberleri ile herkesin yüreğinin yandığını belirten Vali Tuna, “Terörü lanetliyor ve şehit ailelerimize Allah’tan sabır, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.
Ziyaret esnasında konuşan Türk-İş İl Temsilcisi Nejat Kılıç ise, yaşanan terör olaylarından dolayı derin üzüntü duyduklarını ifade etti. Şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyen Başkan Kılıç, gazilerimize de acil şifalar diledi. Başkan Kılıç, yasa dışı yapılan gösteri ve yürüyüşleri tasvip etmediklerini sözlerinin sonuna ekledi.
Ziyaretin sonunda Vali Tuna, Türk-İş Konfederasyonuna Bağlı Sendika Başkanlarına çalışmalarında başarılar diledi.
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477