CHP’li Sertel Adaylık Başvurusunu Yaptı

CHP’li Sertel Adaylık Başvurusunu Yaptı

CHP’li Sertel Adaylık Başvurusunu Yaptı
banner475
banner471
İZMİR (İHA) – 7 Haziran seçimlerinde CHP İzmir 2. Bölge’den ön seçimde üçüncü sıradan çıkmasına rağmen devlet memuru olduğu iddiasıyla YSK tarafından 6. sıra milletvekili adaylığı düşürülen Atilla Sertel, 1 Kasım seçimlerinde de adaylık başvurusu yaptı.
Aday adaylığı dosyasını CHP Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’a teslim eden Atilla Sertel, ön seçime girdiği İzmir 2. Bölge’den aday adayı oldu. Başvurusunun ardından açıklama yapan Sertel, “1 Kasım’da CHP iktidara gelecektir. Ülkemize huzur, barış, demokrasi gelecektir. Türkiye’de sorunları çözecek tek parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Toplumun her kesimine eşit ve adil yaklaşan partimiz, halkımızın sorunlarını iktidar olduğunu çözecektir” diye konuştu.
“NEFER OLACAĞIZ”l
CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Atilla Sertel, şunları söyledi:
“29 Mart ön seçiminde 12 bin 799 oy ile Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili adayı seçen partililerimize, SSK emeklisi gazeteci olan beni ‘kamu görevlisi’ ilan ederek düşüren YSK’nın haksız kararından sonra üzülen, gözyaşı döken beni sevenlerin yüzü gülecek. Türkiye’de haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe uğrayanların yanında olacağım ömrüm yettiğince. CHP’nin iktidarı için bir nefer olduk, yine nefer olacağız en ön ve cephede. Halkımız ile yaşamımız boyunca hep omuz omuza olduk, ezilenlerin yanında olduk, olacağız yine. Beni aday yaparak onurlandıranlara, bizi teselli edenlere, dua edenlere, dostlarıma, arkadaşlarıma, siyasi akrabalarıma, halkımıza ve aileme minnettarım.”
banner473
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner477