AGD Başkanı Beyaz Kaya Terörü Lanetledi

AGD Başkanı Beyaz Kaya Terörü Lanetledi

AGD Başkanı Beyaz Kaya Terörü Lanetledi
Anadolu Gençlik Derneği Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya, terör saldırıları nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, şehitlere rahmet, ailelerine başsağlığı diledi.
Beyazkaya, yaşananların derin bir üzüntüye yol açtığını belirterek, bu süreci planlayanların gayesi üzüntünün kontrolsüz bir öfkeye dönüşmesi ve ülkenin kaosa sürüklenmesi olduğunu kaydetti.
Bedrettin Beyazkaya açıklamasında, “Kim ne derse desin bu süreci işletenler Büyük Ortadoğu Projesi’nin sahipleridir. İstenilen Irak’ta ve Suriye’de yaşanılan olayların aynısının Türkiye’de de yaşanılmasıdır. Ülkemiz insanlarının birbirini anlamadığı birbirini dinlemediği birbirini görmediği ve duymadığı kamplaşmaların olduğu bir duruma getirilmektedir. Aklı selim sahiplerinin, kanaat önderlerinin ve temsil yeteneği olan tüm kişilerin bu süreci doğru okuması gerekir. Olaylar kontrolden çıktıktan sonra yaşanılan acılar ve kayıplar çok daha büyük boyutta olacaktır.
Feraset olup bitenin içinde kaybolmak değil, oyunu görüp ona göre adım atmaktır. Tüm siyasi hareketlerin ve sivil toplum kuruluşlarının yapması gereken halkı galeyana getirip kışkırtmak değil yatıştırmaktır, terörün arkasında emperyalizmin olduğunu herkese göstermektir. Bölgedeki tüm silahlı grupların oluşturduğu kaotik ortam siyonizme hizmet etmektedir.
Ülkemiz, bölgedeki çıkarlarını, bölgedeki unsurları birbiriyle çatıştırmakta gören güçlerle dost ve müttefik olma durumunu ivedilikle gözden geçirmelidir. Meclis içindeki ve dışındaki tüm siyasi partiler süreci birlikte değerlendirmelidir. Hamaset içeren konuşmalardan ziyade neticeye dönük adımlar atılmalıdır” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER