14.08.2016, 14:40

SARIKLI FREDLER , SARIKLI LAWRESNLER BENDEN NE İSTİYOR! HODRİ MEYDAN! (1)

 Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Şu günlerde benim ve rektörün hakkında   sosyal medyada Uşak Belediyesi ve doğal olarak Uşak-Menzil merkezli sahte hesaplar üzerinden iftiralar atılıyor. Kripto fetöcü olduğum iddia ediliyor. 
Beni ve inanç dünyamı Uşak’ta beni tanıyan herkes tanır. En çokta bu iftiraları atan mihraklar bilir. Bir haftadır düşünüyorum bu kadar bilinen ve hayatı fetö ve benzer inançlara sahip kişi ve kurumlarla fikri olarak mücadeleyle geçmiş bir insana bunu niye yaparlar diye!  İlk akla gelen, rektörle olan yakın dostluğum ve mesai arkadaşlığım oldu. Fakat düşündükçe tek sebebin hatta ilk sebebin bu olmadığına karar verdim.  İnançlarımın, İslami  itikadımın,   tutum ve davranışlarımın da   saldırıda etkin olduğuna  kanaat ettim.   Bu yazımda inancalarımı da ifade edeyim de, bu arkadaşlar inançlarıma doğrudan saldırma fırsatını bulsunlar. Fetö’yü birinci dereceden kullanmak zorunda kalmasınlar.  Millet inançlarım konusunda tavizsiz olduğumu,  kimin neye inandığını kimin neyi savunduğunu görsün ve bilsin istedim.  
Öncelikle o  çevrelere ve mihraklara bir mesajım var. Hakkımda ne yazdınızsa arkasına düşün. Sahte hesaplar arkasına sığınmayın. Sahte hesaplardan insanlara isimsiz ihbar tavsiyesinde bulunmayın. Bilgi kirliliği yaratarak fetöcüleri devletin gözünden kaçıracak, masum insanlara ise bedel ödetecek ortamlara sebep olmayın. Buna hizmet eden herkes fetöcüdür.   Sarıklı, Fred’lere,  Lawrence’lere hizmet ediyordur!  Bu ülkede yaşayan herkesin bu örgütü deşifre etmesi vazifesidir. Vazifenizi yerine getirin. Yiğitseniz altına imzanızı atarak beni Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, YÖK’e Emniyet birimlerimize, MİT’e Cumhuriyet Savcılıklarımıza şikâyet edin. Dahası sizde zerre kadar yiğitlik, mertlik, ahlak varsa, zerre kadar Müslümanlık iddiasındaysanız hakkımda ürettiğiniz her şey için şikayetinizi resmi olarak yapın. 
Böyle bir erkek aranızdan çıkarsa, bak burası tam yeri, çıkalım basının önüne mülaene yapalım. Hani meşhur beddua mı, mülaane mi tartışması çıkartılmıştı,, hatırlar mısınız. Fetonun bedduasına fetöcüler bedua değil,   mülaane demişlerdi. Fetocular haklı çıktı! Mülaene imiş.!  FETÖ cüleri Allah’ın laneti buldu!  Feto bunu 20/12/2013’te Allah(cc) ’tan talep etmişti, tam 2 yıl, 6 ay 25 gün  sonra  Allah(cc)’ın laneti onu ve adamlarını yakaladı.  Garantili bir iş yani! Haydi yiğitler var mısınız,  çıkalım basının önüne Ali imran 231’de ifade edildiği gibi. “ Haydi gelin oğullarımızı ve oğullarınızı, hanımlarımızı ve hanımlarınızı ve bizzat kendimizi ve kendinizi çağırıp, sonra da gönülden Allah'a yalvaralım da bu konuda kim yalancı ise Allah'ın lânetinin onların üzerine inmesini dileyelim.”
Var mısınız, canavar  Fetö avcıları!  Devlet ve millet için çalıştıklarını iddia ederek,   fetöcüler gibi iftira etmeyi kumpas kurmayı bir metot olarak benimseyen aynı yolun yolcuları!
 Evet bu sosyal medya, sahtekarların elinde  bahşetmesi zor bir canavar. 14 Nisan 2014 de usak.tv’de  “Telafisi Mümkün Olmayan Zarar Sosyal Medya!” diye bir makale yazmıştım.  Bugün, sahte hesaplar arkasında fetö  ile mücadele eden iftiracılar, kalleşler ve hainlerin fink attığı bu sosyal medya hakkında şunları söylemişim. 
“Bunun yanında sosyal  medya çok daha mühim patolojiler de  barındırıyor. Yüzyüze konuşamayan toplumun sığınağı oldu.  Geçen gün televizyonda bir eski siyasetçi namertler alanı diye tasvir etti.  Gerçekten de öyle. Fikir savaşı verdiğini sanan, Cemil Meriç’in tabiriyle idraklerine deli gömleği geçirilmiş insanların aksiyon ve hakaret alanı. Kimi cihat ediyor kimi devrim yapıyor.  Yüzyüze, geldiğinde tek kelime etmeye birikimi ve cesareti olamayanların kendini kahraman hissettiği, dahası yeterli ve birikimli hissettiği yalancı pehlivanlar, kabadayılar diyarı.   A-sosyal tiplerin kendini sosyal kabul ettiği  rüyalar alemi. Gerçek hayatta ve sosyal medyada iki farklı kişi,  bambaşka ikili kişilikler üreten bir yapı. Ağzına vur ekmeğini al tipindeki şahsiyetler, sosyal medyada iflah  olmaz militanlara dönüşüyor.  Öyle bir yer ki sosyal medya,   Rahmetli Uğur Mumcu’nun  tarifiyle bilgi sahibi olmayanların fikir sahibi olduğu  bir ülkede yaşadığımızın kanıtı.  İlköğretim seviyesi bilgi ve görgüleriyle, ilimde sanatta fikirde felsefede koca koca laflar eden   allamelerin dünyası! “ 
O günden bugüne çok daha gerilere gittik maalesef. Fetö  terör örgütü  millet nezdinde tamamen  deşifre oldu, devlet ve milletin  bekası için bu yapıyı devletin içinden söküp atma kararı alındı.   
Şu bir gerçek 17-25 Aralık 2013 darbesinden sonra bile, iktidar bu yapıyla layıkıyla mücadele etmedi, edemedi, mücadele eder göründü. Devletin kılcal damarlarına kadar yayılmıştı ve güce tapan bürokrasi,  o günlerde  Recep Tayyip Erdoğan’ı kuşattığı, güç olarak görmediği, göremediği için bir türlü harekete geçmedi. Lider, etrafında bulunan küçük bir grupla beraber tek başına çırpındı durdu.  Zirvelerde tek başınaydı, ama millet arkasındaydı! 
Bugün mücadele de başka bir aşamaya geldik ve ciddi sorunlar yaşamaya başladık! Sanıyorum 2009 dan beri face hesabım ve burada 2300 e yakın arkadaşım var(çoğu öğrencilerim).  Hayatımın hiçbir döneminde kendimi ve inançlarımı saklama gibi bir derdim  olmadı.  Allah’tan başkasından korkmadım ve özgür yaşadım.  Bu sıralar beni araştırmaya meraklı fetö avcısı kahramanlar ortalıkta.  Sosyal Medya hesabıma  girip kendilerini doğrulayacak delil bulmaya çalışıyorlar. Merak etmesinler hesabımı hiç kapatmadım. Hiçbir paylaşımı mı da silmedim. İstediğiniz kadar geriye gidip meraklarınızı giderin. 2009’a kadar yolunuz var yani, hadi kolay gelsin…
Fethullah denen din adamı kisveli soytarı ve benzerleriyle hiçbir zaman başım hoş olmadı. Güç ve iktidar peşinde koşanlara hep mesafeli oldum. Hele bunlar dini bir yapı mensubuysalar iki katı dikkatli oldum. 
Çünkü Fatır Suresi 5 ayeti bana inmişti! Siz ey insanlar! İyi  bilin ki Allah'ın vaadi gerçekleşecektir! Şu halde dünya hayatı sizi asla ayartmasın! Dahası aldatıcının hiçbir türü sizi Allah (hakkındaki asılsız düşünceler) ile aldatmasın! Diyordu yaradan!
Çünkü; Tövbe suresini 34. Ayeti  bana inmişti!  Ey iman edenler! Hahamlardan ve rahiplerden birçoğu insanların mallarını haksız yollardan yerler ve Allah’ın yolundan alıkoyarlar. Altın ve gümüşü yığıp da onları Allah yolunda harcamayanlar yok mu, işte onlara elem verici bir azabı müjdele!! diyordu yaradan!
Bu feto soytarısı sanıyorum 2012 yılının sonlarında “Kuran Müslümanlığı diye bir sapıklık çıktı, usul-i din uleması, hadisin Kuran’a ihtiyacından daha fazla, Kuran’ın hadise ihtiyacı vardır diyorlar” dediğinde sosyal medyadan en sert tepkiyi koymuş bu adamın Müslüman olamayacağını söylemiştim.
Çünkü Nahl 89, Kehf 26-27, Ankebut 51  ayetleri  bana inmişti “…….Sana bu Kitap'ı indirdik ki herşey için ayrıntılı bir açıklayıcı, bir kılavuz, bir rahmet, Müslümanlara da bir müjde olsun” “ …İnsanların O'ndan başka dostu yoktur. O, hiç kimseyi hükümranlığa ortak kılmaz.” “ Rabbinin Kitabı'ndan sana vahyedileni oku. Onun kelimelerini değiştirebilecek yoktur. O'ndan başka bir sığınak da bulamazsın” “Kendilerine okunan bir Kitap'ı sana indirmiş olmamız onlara yetmiyor mu? Bunda, inanan topluluk için rahmet ve ibret vardır.”
Kuran Müslümanlığı sapıklıktır ifadelerine birkaç gerçek ve cesur İslam bilgini dışında kimse tepki göstermedi. Fetö’nün Emniyet ve yargı da tam hâkimiyeti vardı. Cesaret isterdi! Kumpas kurup ezerlerdi!  Tam bir sene sonra, 17-25 Aralık sürecinden sonra Ak Parti kanadından da bazı din adamları bu yaklaşımın İslami olmadığını söylemek zorunda kaldı. Din bu değildi. Siyasal zaruretlere göre yorumlanacak ve kullanılacak bir şey, hiç değildi!
Toplum olarak suçluyuz ve suçluyduk. Cumhurbaşkanımız bu durumu gerçek anlamıyla 3-4 yıl önce anladığını ifade ederek, Allah ve millet bizi affetsin dedi. Bu feraseti ve basireti hepimizin göstermesi gerekir. Düşünemedik ve  akledemedik!   Zira 15-16 Temmuz günü aklımızı kullanamamanın faturasını milletçe ödedik!  
4 Eylül 2014’te  “Maklubelerle (Pilav üstü et-) beslenilen evlerden dava adamı değil besleme çıkar! “Otorite”’nin personel kaynağıdır beslemeler. Otorite besler, hizmetini alır. “Hizmet” ‘in kime hizmet ettiği önemlidir!” diye yazdığımda, ülkede henüz bu denli fetö avcılığı yoktu. Henüz çoluk çocuk fetö uzmanı olmamıştı. Bu çoluk çocuğu kullanan, insanların mallarını haksız yollardan yiyen ve Allah’ın yolundan alıkoyan  ruhbanların, fetönün haşhaşilerinden boşalan alanlara kendi haşhaşilerini doldurma hırsı bu kadar açığa çıkmamıştı!  Olağanüstü hal uygulamasını, kendimize alan açmak için kullanalım,  bu vesileyle başka partilerden olanları da fetöcü diye araya götürelim  ahlaksızlığında  ruhban bozuntularını  ve onları putlaştıran  kullarını bu kadar tanımamıştık!  Farklı siyasi yapıda olanları da fetöcü diye yerim diyen ve bu ahlaksızlığı uygulayanlar,  7 Ağustos’ta  kent meydanlarında ve Yenikapıda Cumhurbaşkanımızın kurmaya çalıştığı birlik ve beraberlik iklimine zarar verdiklerini  anlamayanlar, ya ahmak,  ya da yapılanı bozmakla mükellef hain fetöcülerdir.  
İstihbaratçılarca bilinen  bir şeydir ama işin uzmanlarından Prof.Dr. Ahmet KELEŞ  cemaatin büyük bir kısmının Menzilcilerin içine girerek saklandığını daha  birkaç gün önce tv de söyledi. İstihbaratçı Bülent Orakoğlu’da bunu söylüyor.  Şayet bunlar,  Cumhurbaşkanımızın yaptığını yıkma girişimini, gafletle yapmıyorlarsa, yaptıklarını ihanet olarak görmüyorlarsa,   en az fetöcüler kadar hain ve bölücüdürler!  
 Farkında değil misiniz, büyük bir felaketin eşinden şimdilik döndük. Tehlike geçmiş değil ne yapmaya çalışıyorsunuz diyen kimse aralarından çıkmıyorsa, çıkamıyorsa, mezhep meşrep  kavgasına tutuşmuş, Suriye, Irak ve İslam dünyası bunlara ibret olmuyorsa yapacak bir şey yok! 
Ama yağma yok. Bu milletin kahir ekseriyeti durumun farkında.  Bilinsin ki;  biz Milletçe  FETÖ’yü gönderip METÖ’ye mahkum olmayacağız!
Kahpe ve  neydüğü, belirsiz, sosyal medya sitelerinden Rektör Sait Çelik, Fetöcü demekle,  fetöcü yapamazsınız. Bana kripto fetöcü diyerek fetöcü yapamazsınız. 30-40 bin  arasında takipçisi olan  hesaplardan haysiyet katliamı yapmakla, başarı kazanacağınızı size kim söylediyse yanlış söylemiş. Kim öğrettiyse yanlış öğretmiş! Bir yalanı 40 bin kişiye yaydırsanız, milyon kişiye ulaştırsanız ne elde edeceksiniz! Yanlış milyonlarca da olsa, oradan  doğru çıkmaz. Çıkmadı!
Çalıntı soruların, alınan haraçların, istismar edilen kurban et-derilerinin, hayır hasenat niyetlerinin ve kul hakkının üzerinde hayat kur.  Onca ikbal ve ihtişam yaşa, omuzundaki yıldızları ayaklarına kadar uzat. Sana kurmay desinler, general desinler. 30 kusur yılın  sonunda varılan son değişmez.  İlahi adalet durağı!  Hem bu dünyada hem din gününde pişmanlıkların fayda vermediği son durak!   
Sonuç, Millet düşmanı, vatan haini olarak, ellerinde kelepçeyle, ekranlara melül melül bakarak poz vermek durumunda kalmaktır. Haramdan kazandıklarına, milletten çaldıklarına  devletin el koymasının yanında, yedikleri dayakta, gayri meşru ve  takiyyeci hayatlarının kendilerine kârı olsa gerektir. 
Unutmayın;  Haram içinde yüzerken, insanlara iftira atarken, dünya peşinde koşarken kibrit kutusundaki sinekler olarak sizi cennete taşıyacak hiç kimse yok.   Ayrıca da kibrit kutusunda sinek olarak cennete girmeye uğraşmak hoş bir şey değil. Cennete girmek için Allah’ın emirlerine uymak, Allah(cc)’a şirk koşmamak ve salih amel işlemek kafidir. Sinekleşmemek lazım! 
Allah’ın sıfatlarını bir kula atfetmek onlarda yardım ummak beyhude bir gayrettir. Bu çocukları hangi inanç sistemi bu hale getiriyor. Bu inanç İslam olabilir mi!?
İbret alıyor musunuz! , İbret alıyor muyuz!?
Bir başkası peygamberimizin idrarını içen, kanını içen sahabenin cehennem ateşinden korunduğunu anlatır. 
Bir başka sohbetinde kabir azabından koruyan kefen satar. (Belediye bedava veriyor!)
Eski fetö müntesibi Latif Erdoğan diyor ki; "Gülen, bana 'Allah ile konuştuğunu söyledi. Kainatı Hz.Muhammed(SAV) için yarattım senin için de devam ettiriyorum' dedi"
Yukarıda söylenen ve yapılanlardan hangisi daha saçma. Hangisi sizin dininizi ifade ediyor? Seçin, seçebildiğinizi! Bunların hiçbiri benim inançlarımı ifade etmiyor. Bu inançlardan, şirklerden ve pisliklerden Allah(cc)’a sığınırım Bana bu boş inançlar için saldırıyorsanız, vazgeçin. Zira;
Şura 31’de Yüce Allah (cc)diyor k; Yeryüzünde O'nu aciz bırakamazsınız. Allah'tan başka bir dostunuz da yardımcınız da yoktur.”  Zümer 3 ‘te ise:  “İyi bilin ki, halis din yalnız Allah’ındır. O’nu bırakıp da başka dostlar edinenler, “Biz onlara sadece, bizi Allah’a daha çok yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz” diyorlar. Şüphesiz Allah, ayrılığa düştükleri şeyler konusunda aralarında hüküm verecektir. Şüphesiz Allah, yalancı ve nankör olanları doğru yola iletmez”
Kime diyor? Anlayana, anlamak isteyene, talep edene, tercih yapma, seçme özgürlüğünü koruyana!
Siz siz olun ihvanlar, sadatlar, müritler ve şakirtler  ehliyet ve liyakatinizin üstünde hakkınız olmayan şeylere talip olmayın. Hakkınız olmayanı almak için insanlara iftira etmeyin. Abilerin ve ablaların yolundan gitmeyin. Onların yaşadıklarından ders çıkarın. Zira; Yüce Allah’ “Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutan, adaletle şahitlik eden kimseler olunuz. Bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi âdil davranmamaya itmesin. Adaletli olunuz; bu takvanın ta kendisidir. Allah'a isyandan sakınınız. Allah yapmakta olduklarınızdan haberdardır,” diyor. Bu emir ve direktifler sizin için bir şey ifade etmiyorsa, illa ruhbanlarımıza ve büyüklerimize soracak ve onlara uyacağız diyorsanız seçim de tercih te sizin. Allah herkese layığını versin. (DEVAM EDECEK)
Yorumlar (5)
Özgür SAKA 8 yıl önce
Kim ne derse desin A.G.Baltaoğlunu 13 yıldır tanırım, A.G. hoca Allahın söylediğine inanır , hadisçilere cemaatçilere eyvAllahı olmaz.Kuran müslümanıdır. Cemaatin en güçlü olduğu dönemde kimse konuşamaz iken paylaşım yapamaz iken o cemaate karşı eleştirisini yapardı. Ama rektör hakkında aynı şeyi söyleyemeyeceğim, rektör bu olaylardan önce cemaat karşıtı bir açıklamasını duymadım.
ismail 8 yıl önce
arkadaşlar ,a.g. hocaya fetöcü diyeceğinize öldürün daha delikanlı olursunuz,adamın yıllardır çizgisi ve ne dediği malum,zorlamanın yada iftira atmanın alemi yok...yazık günah...
eski müdür 8 yıl önce
ali galip hocam ne derse doğrudur o kadar...
ahmet 8 yıl önce
komiklikmi desem aşağılık kompleksimi desem iftiranın daniskasımı desem anlayamadım. ali galip hocaya ve çiftçi hocaya fetöcü demek için ya zır cahil yada deli olmak lazım. amacınız karalamaksa birazcık araştırın be kardeşim. adamlara cemaatçi demek ay ile güneşi yer değiştiriyorum demeye benzer
imamfays 8 yıl önce
mehmet emin ötmeye başlamış anladık panik halinizi geçmiş olsun
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Karahallı Belediye Başkanı Ali Tpçunun Çalışmalarından mennumusunuz?
Karahallı Belediye Başkanı Ali Tpçunun Çalışmalarından mennumusunuz?
Namaz Vakti 21 Mayıs 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 37 99
2. Fenerbahçe 37 96
3. Trabzonspor 37 64
4. Başakşehir 37 58
5. Beşiktaş 37 56
6. Kasımpasa 37 53
7. Alanyaspor 37 51
8. Sivasspor 37 51
9. Rizespor 37 50
10. Antalyaspor 37 48
11. A.Demirspor 37 44
12. Samsunspor 37 43
13. Kayserispor 37 42
14. Konyaspor 37 41
15. Gaziantep FK 37 41
16. Ankaragücü 37 40
17. Hatayspor 37 38
18. Karagümrük 37 37
19. Pendikspor 37 37
20. İstanbulspor 37 16
Takımlar O P
1. Eyüpspor 34 75
2. Göztepe 34 70
3. Sakaryaspor 34 60
4. Bodrumspor 34 57
5. Ahlatçı Çorum FK 34 56
6. Kocaelispor 34 55
7. Boluspor 34 53
8. Gençlerbirliği 34 51
9. Bandırmaspor 34 50
10. Erzurumspor 34 44
11. Ümraniye 34 43
12. Manisa FK 34 40
13. Keçiörengücü 34 40
14. Adanaspor 34 39
15. Şanlıurfaspor 34 38
16. Tuzlaspor 34 38
17. Altay 34 10
18. Giresunspor 34 7
Takımlar O P
1. M.City 38 91
2. Arsenal 38 89
3. Liverpool 38 82
4. Aston Villa 38 68
5. Tottenham 38 66
6. Chelsea 38 63
7. Newcastle 38 60
8. M. United 38 60
9. West Ham United 38 52
10. Crystal Palace 38 49
11. Brighton 38 48
12. Bournemouth 38 48
13. Fulham 38 47
14. Wolves 38 46
15. Everton 38 40
16. Brentford 38 39
17. Nottingham Forest 38 32
18. Luton Town 38 26
19. Burnley 38 24
20. Sheffield United 38 16
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 94
2. Barcelona 37 82
3. Girona 37 78
4. Atletico Madrid 37 73
5. Athletic Bilbao 37 65
6. Real Sociedad 37 60
7. Real Betis 37 56
8. Villarreal 37 52
9. Valencia 37 48
10. Deportivo Alaves 37 45
11. Osasuna 37 44
12. Getafe 37 43
13. Sevilla 37 41
14. Celta Vigo 37 40
15. Las Palmas 37 39
16. Rayo Vallecano 37 38
17. Mallorca 37 37
18. Cadiz 37 33
19. Granada 37 21
20. Almeria 37 18