KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI OP.DR.EMRE CANVERENLER MEDİCAL PARK'TA

Medical Park Uşak Hastanesi Kadın Hastalıkları Kliniği'ne yeni bir isim daha ekledi. Op.Dr.Emre CANVERENLER hasta kabulune başladı.

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI OP.DR.EMRE CANVERENLER MEDİCAL PARK'TA
banner628
banner629
 
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Op.Dr.Emre CANVERENLER uzmanlığını da  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlamıştır. Tüm bölgeye hizmet veren bir ailenin çatısı altında çalışacak olmanın kendisine gurur verdiğini ifade ederek, "Bundan önce devlet kadrosunda verdiğim hizmeti burada da en iyi şekilde sürdüreceğime inanıyorum" dedi.

Op. Dr.Emre CANVERENLER; özellikle gebelik ve riskli gebelik takibi, aile planlaması ve rahim içi araç uygulaması, kısırlık tedavisi ve aşılaması, genital siğil, rahim ağzı kanser aşısı, yumurtalık kistleri, sezeryan, menopoz, hormon bozuklukları ve genital enfeksiyonlar gibi pek çok kadın hastalıkları ile ilgili konularda Uşak ve bölge halkına hizmet verecek.
Bayanlar İçin Güvenilir ve Konforlu Yöntem Laparoskopik (Kapalı) Cerrahi
Laparoskopik cerrahi, halk adıyla bilinen “kapalı ameliyat” kadın doğum alanında son 30 yıldır uygulanan ameliyatlar ama Türkiye’de son 10 yıl içerisinde popülerlik kazandı. 
Klasik yöntemden farklı olarak hastanın karnına büyük bir kesi yapılmaz. Bunun yerine göbekte ve kasıkta açılan küçük deliklerle karnın içerisine giriliyor ve gereken işlem yapılıyor. Bu işlem ile kist, yumurtalık, rahim ve miyomlar alınabiliyor. Bunun dışında da hastada rahim sarkması varsa sarkan kısımlar kapalı cerrahiyle asılabiliyor. 
Ameliyat hastaya ve hastalığa bağlı olarak değişmekle beraber yaklaşık yarım saat ila bir buçuk saat arasında değişiklik gösteriyor. 
Kapalı ameliyatın avantajları
İyileşme süresi oldukça hızlı
Açık ameliyata göre enfeksiyon riski az
Taburcu olma süresi ve günlük yaşama dönüş oldukça çabuk
Estetik görünüm açısından daha avantajlı 

Kimler kapalı ameliyattan faydalanamaz? 
Çok sayıda karın ameliyatı geçirmiş kişiler,
Aşırı derecede büyük miyomu olanlar,
İleri solunum sıkıntısı yaşayan kişiler bu cerrahi için uygun değil. banner636
YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER