"BAĞIMLILIKLA MÜCADELEYE KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ"

Uşak Valiliği Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Salim Demir Başkanlığında Yapıldı.

"BAĞIMLILIKLA MÜCADELEYE KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ"
banner282

Öğretmenevi Şeref Salonunda yapılan toplantıya Vali Salim Demir'in yanı sıra, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Vali Yardımcıları Ahmet Yılmaz Ömer Kalaylı, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ünal, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Yalçın Baysal ve kurul üyeleri katıldı.

 Toplantıda konuşan Vali Salim Demir, bağımlılıkla mücadelede kararlılıkla ilerleyeceklerini ifade ederek "Amacımız gençlerimizin ve çocuklarımızın üzerindeki enerjiyi pozitif alanlarda kullanarak negatif olaylardan önlemeye çalışmaktır" dedi.

banner563
 Vali Salim Demir konuşmasına şöyle devam etti, "Bizler çocuklarımızı ve gençlerimizin üzerindeki pozitif enerjilerini sporla, müzik ve sosyal etkinliklerle ve eğitimle dolu dolu hale getirip hiçbir olumsuzluğa bulaşmadan hayatlarını yaşamalarını, devlet ve millet için aileleri ve kendileri için geleceğe matuf İyi çalışmalar yapmalarını hedefliyoruz. Tabii ki bu işe bulaşmış olanlarla da bağımlılıkla mücadele kapsamında mutlaka gerekli desteği sağlayacağız. Öncelikle zararlı şeyleri ortadan kaldırmamız gerekiyor, çünkü zarar ya da olumsuzluk bulaşıcı bir şeydir. Eğer bir toplumda zararlı ve olumsuz şeylerle mücadele edilmezse bulaşma niyetinde olmayan çocuklara da, gençlere de bulaşmasını önleyemeyiz. Onun için bağımlılıkla mücadele kapsamında mutlaka zararlı unsurlarla da mücadele etmemiz ve onları ortadan kaldırmamız gerekiyor,  Bağımlı hale gelen gençlerimizi de sağlık ürünlerimiz aracılığıyla tedavi etmemiz gerekiyor. Tedavi edilen gençleri de yine yalnız başına bırakmayacağız. Onların dertlerini paylaşarak azaltıp, onları topluma kazandırarak devam ettirmeliyiz"

Vali Salim Demir'in konuşmasının ardından toplantıda, İl Emniyet Müdürlüğünce Narkotik Suçlara yönelik yapılan çalışmalara ilgili bilgilendirme sunumu yapılırken, sunumun ardından ilimizde uyuşturucu ile mücadele ile ilgili alınan ve uygulanan tedbirler ve kurumlar arasındaki konu ile ilgili koordinasyon çalışmaları değerlendirildi.

Kazım ŞEN

YORUM EKLE
banner564
SIRADAKİ HABER