CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ASIM KALELİOÜLU BASINLA KAHVALTIDA BULUŞTU

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle yerel basınla bir araya gelen CHP Uşak Belediye Başkan Adayı Asım Kalelioğlu, "Her yapılan Uşak için yapılıyor. Her yapılanı seçim yatırımı olarak görmemek lazım" dedi.

CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, Merkez İlçe Başkanı Halil Arslan ve Belediye Başkan Adayı Asım Kalelioğlu yerel basın ile bir araya geldi. Uşak'ta İyi Parti ile bir irtifak olmayacağının kesin olduğunu söyleyen Kalelioğlu, "Herkesin malumu olduğu üzere ülke genelinde Millet İrtifakı bu seçimlerde de sağlandı. Başta büyükşehirler olmak üzere toplam 46 il irtifak ile partimiz ve İYİ Parti arasında ortak olarak götürülecek. Uşak'ta böyle bir irtifak söz konusu değil. İYİ Parti'de ve bizde adaylar belli ve sahada çalışmalarımıza başladık. Uşak'ta görüldüğü üzere Cumhur İrtifakı'da söz konusu değil. Tüm partiler kendi adaylarını çıkarmış durumda. STK ve sendika ziyaretlerimiz tamamladık. Şimdi esnaf ve vatandaş ziyaretlerimize başladık. Sağa da olduğumuzu herkese göstereceğiz" diye konuştu.

"ÖNEMLİ OLAN İHTİYAÇ SAHİBİNE ULAŞMASI"

uŞAK.TV nin ulusal basında da yer alan kömür dağıtımını sorması üzerine konuşan CHP Belediye Adayı Asım Kalelioğlu, "Uşak'ta beni bilmeyen yoktur aslında mezuniyetim Maden Mühendisliği geçmiş yıllarda da bana getirilen kömürleri kendi şantiyemde yıkamasını ve paketlemesini yaparak Uşak halkına dağıtılmasında katkıda bulundum. Maden sektöründeki çevrem ile bu yıl kendi imkanlarımla aldığım kömürleri kendi araçlarımla bana dağıtmak nasip oldu. Partimden bu konuda hiç bir şekilde bir yönlendirme yada istek ve talep gelmedi. Kime dağıtıldığı konusuna gelince hiç kimsenin müdahalesi yok. Dağıtım yapılırken kime oy verdiğine yada vereceğine bakılmaksızın ihtiyaç durumuna bakılarak yarım ton olarak bırakılıyor. Herkesin malumu Uşak'ın kenar mahalleri ve yoksul kişileri tercih edilerek benim bile müdahalem yok. Yarım ton olarak dağıttığımız kömürler yeterli olmayan yerlere yıkama paketleme yetiştiği sürece ilave olması amaçlı dağıtılıyor. Burada tüm partilere ve adaylara sesleniyorum eğer kömürlerini benim şantiyeme getirilerse yıkama ve paketlemesini yaparak logolarını ile isimlerinin baskısı bana ait yapmaya hazırım. Yeter ki zorlu kış günlerinde sosyal yardımlaşma dan almış olduğu kömürün yetmediği evler var. Yada yardımlaşmadan bir sebep den hiç kömür alamamış aileler var. İhtiyaç sahipleri seçim döneminin kış ayına gelmesinin fırsatından yaralansınlar" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
banner633
SIRADAKİ HABER